קפצה בחזרה

(Laurie Pina)
(Laurie Pina)
(Laurie Pina)
(Laurie Pina)
(Laurie Pina)
(Laurie Pina)
אופיר נצר מהפועל עמק הירדן הדהימה לפני חמש שנים כשהעפילה לגמר אליפות אירופה התעמלות בוגרות אבל אולי הקאמ-בק שלה אל המקום ה-12 הנוכחי מדהים עוד יותר אחרי שהרצועה הצולבת בברך נקרעה פעמיים. במועדון מחכים גם לחזרתו מפציעה של אלוף הנוער אילן קורצ'ק לקראת אליפות העולם

אופיר נצר מהפועל עמק הירדן היתה יכולה עכשיו להיות מוכתרת כאלופת העולם בהתעמלות מכשירים לו נגיד היו מייסדים קטגוריה לספורטאיות שנעדרו חמש שנים מתחרויות בגלל פציעה של קרע ברצועה הצולבת של הברך (פעמיים בחמש שנים) וחזרו.

ולא סתם הופיעו באליפות אירופה. נצר, בשנה השניה שלה בבוגרות, בגיל 17, סיימה רביעית בגמר אליפות אירופה לקפיצות בשנת 2013. בשבוע שעבר, בגלאזגו 2018, סיימה נצר במקום ה-12 באותו מקצוע, מפספסת אך במעט את גמר 8 הראשונות של היבשת כשהיא כבר בת 22, למודת סבל, ניתוחים, שיקומים.

נוסף על כך, הבחורה ממושב מולדת נאלצה במהלך ההכנות לתחרות הקאמ-בק שלה לטוס לבודפסט ולהתאמן שם עם נבחרת הונגריה מפני שמאמנה האישי מילדות, בוריס קינייב, לא בקו הבריאות. קינייב הגיע לבסוף לגלאזגו, אבל גם לקראת אליפות העולם בקטאר בחודש אוקטובר תצטרך נצר למצוא מסגרת מתאימה להכנות.

נצר: "היתה שנה הזויה והיה לי קשה להתנתק מהמסגרת הרגילה ולעבור להונגריה. עכשיו יש סימן שאלה גדול ואי ודאות לגבי אליפות העולם בדוחא. הקאמ-בק שלי מאוד משמח אותי. לפני התחרות אמרתי לעצמי 'כל הכבוד' על עצם זה שחזרתי כי זה לא מובן מאליו. עכשיו, אחרי התחרות, אני מרגישה טיפה אכזבה. הלכתי על בטוח בקפיצות ואני יודעת שאני יכולה ליותר. אם הייתי לוקחת סיכון אולי הייתי בגמר. אם אקח את הסיכון בדוחא אז יש סיכוי לגמר עולמי. קפיצות קשות יביאו לי תוצאה טובה, לא חושבת על גמרים".

אופיר, שהבטיחה מקומה בסגל האולימפי בעקבות ההישג, זכתה השנה עוד לפני גלאזגו באליפות ישראל תוך שהיא מנצחת בפער גדול בקרב-רב וזוכה בזהב בכל ארבעת המקצועות.

מעל 150 מתעמלות ומתעמלים, עממיים ותחרותיים, פעילים במועדון הפועל עמק הירדן, שהצמיח את הפיינליסט האולימפי הראשון של ישראל, פבל גופמן, בקרב-רב של אתונה 2004. רובם מתאמנים באולם בנדל שבצמח, חלקם באולמות הקטנים יותר בקיבוצים גינוסר ואפיקים, והמצטיינים מבלים שעות רבות במרכז הספורט הלאומי הדר יוסף שבתל אביב.

פרט לאופיר נצר נשואות העיניים גם אל אילן קורצ'ק בן ה-20, שזכה באליפות ישראל לנוער אבל נפצע ונעדר מגלאזגו. במועדון מקווים כי הוא יתאושש ויתפוס מקום בסגל לאליפות העולם בקטאר.