קסם על ים כנרת

מרכז הפועל חבר אל משרד התרבות והספורט בפסטיבל ה-12 של ספורט למען אחווה וסובלנות בו מאות צעירים וצעירות, ערבים ויהודים, חוגגים בגליל שבוע של כדורגל, כדורסל וכדורשת עם המון כיף משותף בין חוף גיא לבין כפר כמא

זו השנה ה-12 בה מתקיים פסטיבל הספורט למען אחווה וסובלנות בשיתוף פעולה של מרכז הפועל עם משרד התרבות והספורט. האירועים החלו בחוף גיא שליד הכנרת ביום ראשון, נמשכים כל השבוע ומסתיימים ביום חמישי בכפר כמא.

מטרת הפסטיבל, מעבר לכיף, היא הטמעת ערכים של סובלנות, כבוד הדדי, אמון והכלה, כל זאת על ידי העיקרון הבסיסי של יצירת חיבור בין יישובים יהודיים וערביים. הפעילות המשותפת כוללת משחקי כדורגל, כדורסל וכדורשת, כשבפרויקט משתלבים 16 מאמנים מקלן, גרמניה.

מעל 600 בנים ובנות משתתפים בפסטיבל המיוחד הזה, והם מגיעים מהיישובים הבאים: כפר תבור, כפר כמא, דבוריה, טורעאן, טבריה, גליל עליון, מבואות החרמון, טובה, עמק הירדן, כפר מנדא, שפרעם, בוסתן אלמרג׳, כאוכב, משגב, עראבה, אעבלין, אלבטוף, בועינה נוג׳ידאת, גליל תחתון.

ע'אזי נוג'ידאת, מפקח מינהל הספורט, מתאם קשרים בינלאומיים ומרכז פעילות רב תרבותית בספורט: "במשרד הספורט, בשיתוף עם מרכז הפועל, רואים זכות גדולה בקיום הפעילות וביצירת שיח שונה הבנוי על כבוד, אמון וסובלנות. הילדים חזרו הביתה בריאים ושלמים עם הנאה וחיוך. אנחנו מודים לעיריית טבריה ולצוות חוף גיא על העזרה בארגון ואירוח הפסטיבל החשוב".

יורם ארנשטיין מנכ"ל מרכז הפועל: "מרכז הפועל גאה להיות שותף לפסטיבל הספורט לאחווה ולשיתוף פעולה בין אוכלוסיות שונות ומגדרים שונים במטרה לפתח את הספורט ובריאות הגוף. מרכז הפועל רואה בפעולות אלה חלק אינטגרלי מהדי.אן.איי שלו".

תמונות: ע'אזי נוג'ידאת