צעדת גבעת המורה ה-50 בחסות הפועל

מגוון מסלולים חדשניים המותאמים לכל המשפחה בצעדת יערות גבעת המורה ה-50 ביום רביעי הקרוב, חול המועד פסח. הארוע של עיריית עפולה ובחסות מרכז הפועל כולל מסיבה גדולה ביער, מסלול 3 קמ לקטנטנים, מסלול 6 קמ באווירת שנות ה-70-80, מסלול בטעימה צבאית, מסלול 10 קמ עם נוף עוצר נשימה ולסיום, ההופעה החמה ביותר של כוכבי הרשת בן זיני וטיילור

הצעדה שעברה גלגולים שונים מאז נוסדה בתחילת שנות ה-70, נפרשה בתחילה על פני כל העמק עד אשר התבססה במסלול העובר את יערות גבעת המורה, דחי, סולם מרחביה ושדות העמק, והיא מרכזת בתוכה את הנוף האזורי של יערות גבעת המורה והנוף הירוק בשדות העמק ועפולה.

מייסד הצעדה, אלי יוסף, לשעבר מנכל המועצה האזורית יזרעאל, נזכר כיצד הכל התחיל, כשהיה קצין הקשר של אלוף פיקוד צפון, דוד אלעזר ז"ל, ולאחר מכן מדריך נוער בעפולה: "דדו שלח אותי לצעדה בהולנד, שם נחשפתי לנושא ולמדתי עליו. כשחזרתי הצטרפתי אל כמה צועדים בעפולה ואחד מהם זרק רעיון לצעדה אותו העברתי למרכז הפועל. יוסי דור, מנהל האגף לספורט עממי דאז הרים את הכפפה, השיג את המימון הדרוש והנה היום אנחנו חוגגים יובל למפעל יד ביד עם מרכז הפועל. סוד ההצלחה של צעדת גבעת המורה הוא לדעתי הנוף המדהים עם כל ההרים סביב והעמק".

ההגעה אל זינוקי המסלולים היא באמצעות הסעות מאורגנות מהפארק העירוני החל מהשעה 07:30 בבוקר ועד השעה 09:45. נקודת הזינוק למסלולים תתחיל מהכפר דחי ובהמשך ישנה התפצלות למגוון המסלולים.

בתחילת הצעדה יתקיים המסלול האתגרי בשיתוף חטיבת כפיר תחת אווירת הלהקות הצבאיות ואשר כולל תחנות הפעלה בטעימה צבאית אותה חווים כל הצועדים לפני הפיצול למסלולים השונים לפי בחירה.

מסלול "הקטנטנים" החדשני שאורכו כ-3 קמ יהיה באווירת שירי הילדים מכל הזמנים ובו מתוכננות הפעלות, שחקנים והפתעות. מסלול זה הוא המומלץ ביותר לילדים קטנים ולעגלות.

הגיל השלישי יוכל להנות במסלול שאורכו כ-3 קמ בטעם של פעם, עם פעילויות שמחממות את הלב, הכוללות שירה בציבור, מעגל מתופפים, מדריכי קק"ל וצילום.

המסלול המשפחתי של כ-6 קמ יהיה באווירת שנות ה-70 עד ה-90 ובו תופעלנה תחנות, סדנאות ומוזיקה באווירה זו, המותאמת לכל המשפחה. ניתן גם לקיים תצפית ולצלם את הנופים הקסומים של פריחת האביב.

כמו כן ייערך המסלול הארוך והמסורתי של 10 קמ ביערות עם נוף עוצר נשימה.

בשעה 12:00 יתקיים בפארק העירוני מופע סיום הצעדה של כוכבי הרשת בן זיני וטיילור הכובשים את הרשת.

כרטיס הצעדה כולל הסעה לזינוק מהפארק, השתתפות בצעדה ובמסלולים השונים, מדליה ,קרטיב, הפתעות בדרך וכניסה למופע הילדים והנוער. הנחה משמעותית לתושבי עפולה ברכישה מוקדמת במרכזים בעיר המפורטים באתר צעדת יערות גבעת המורה.

מנהל מחלקת הספורט עודד פרל אמר לקראת האירוע: "הצעדה מושקעת, אטרקטיבית ומותאמת לכל המשפחה. המסלולים של השלושה והשישה קמ מלאים בתוכן של פעילויות, הפעלות בתחנות, סדנאות, מוזיקה ועוד. שיתוף הפעולה הפורה עם חטיבת כפיר נמשך והילדים יחוו טעימה צבאית ומאתגרת".

התמונות באדיבות מחלקת הספורט עיריית עפולה