צוברי ודוידוביץ' ערב ריו 2016: "הולכים על מדליה"

צוברי ודוידוביץ'
צוברי ודוידוביץ'
שבוע לפני פתיחת המשחקים האולימפיים שני נציגי ישראל בגלישת הרוח מוכנים לאירוע הספורט הגדול בתבל

שני נציגי ישראל לתחרות גלישת הרוח באולימפיאדת ריו מגיעים מתוך שניים ממועדוני השייט המפוארים של מרכז הפועל, הפועל אילת והפועל תל אביב. שחר צוברי כבר זכה במדליה אולימפית לפני 8 שנים בבייג'ין, ואילו מעיין דוידוביץ' עמדה פעמיים על פודיום אליפות העולם. כעת הם כבר מתאמנים באתר האולימפי של ריו, ולפני יציאתם סיפרו לאתר מרכז הפועל על הרגשתם ועל התקוה, על האתר בברזיל ועל המוכנות לממש את הפוטנציאל האדיר הטמון בהם.

צוברי: "האתר של ריו לא דומה לאף אתר שייט אחר. הוא קשה ומאתגר, עם רוחות משתנות, עם הרים מסביב, שינויי מזג אויר וזרמים במים. גם אין הפעם פייבוריטים ברורים כפי שאשלי מניו זילנד היה בבייג'ין, או ון ריזלברג ההולנדי בלונדון. החוסן המנטלי הוא זה שישחק".

צוברי צמח בים האדום והוא היהלום בכתר ההישגים של מועדון הפועל הדרומי ביותר. בגיל 30, עם מדליית ארד אולימפית ברזומה, הוא נראה רגוע ובוטח בעצמו: "אולי בכפר האולימפי תתחיל ההתרגשות. אני בא רגוע, יש לי יכולות טובות וכושר טוב, ואני יותר בוגר בקמפיין הזה. הפקתי לקחים מהכשלון בלונדון, גדלתי ולמדתי. אני יכול לזכות במדליה בריו, אבל לא חושב על כך אלא מתרכז בהכנות".

מעיין בת ה-28 צמחה במרינה של תל אביב, כאחת הילדות של הפועל תל אביב, מועדון שמספק שייטים למשלחות האולימפיות של ישראל כבר עשרות שנים. בייג'ין היתה האולימפיאדה הראשונה שלה, אולם שם היתה צעירה מאוד, רק בת 20, וכעת היא מגיעה מנוסה יותר לאולימפיאדה השניה שלה: "אני אוהבת את ריו ומחכה כבר לתחרות. המטרה שלי היא מדליה. יש 6-5 גולשות שיכולות לעשות זאת, ואני ביניהן. התנאים לא יהיו פשוטים, אבל אני בתקופה טובה. אני שמחה ששחר אתי כי אנו נעזרים זה בזה".

ההתרגשות מתחילה, אבל כולנו מרגישים כבר את הגאווה על כך ששני גולשי המשלחת האולימפית בריו 2016 הם ספורטאים של הפועל. שניהם מגיעים ממועדונים, שעשו עבודה נהדרת בתשתית, וכעת קוצרים את הפירות.