פרצו את הסגר

(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
שתי שחקניות הפועל פתח תקוה, מרים בוגצ'נקו וכרם נוי, ושחקנית הפועל קרית טבעון, נופר הוכברג, יהיו שחקניות הכדורמים הראשונות המגיעות מהליגה הישראלית אל חוזה מקצועני באירופה. שלוש כוכבות נבחרת ישראל, שמתנהלת כפרויקט לאומי אולימפי, ואשר צמחו במועדוני הפועל, עוברות אל מועדוני צמרת ביוון והונגריה. בנבחרת מקווים כי השדרוג האישי יביא גם לשדרוג הנבחרת, שתתמודד בטורניר הקדם אולימפי לקראת טוקיו בינואר, כשהמטרה הגדולה היא פריז 2024

16.9.2020

לא פחות משלוש שחקניות כדורמים יוצאות מישראל אל הליגות המקצועניות המובילות של אירופה בסתיו הקרוב, כולן ממועדוני הפועל. השחקניות הן חלק מנבחרת הנשים שעשתה התקדמות פנטסטית בשנים האחרונות ואף היא מושתתת רובה ככולה על שחקניות מתוצרת הפועל. שתי ההופעות הרצופות בטופ 10 של אליפויות אירופה לנשים עשו את שלהן, והפרויקט האולימפי הלאומי של כדורמים הנשים בואכה פריז 2024, מספק את הסחורה.

מרים בוגצ'נקו וכרם נוי מהפועל פתח תקוה, נופר הוכברג מהפועל קרית טבעון, כיכבו היום (רביעי) במסיבת העתונאים של איגוד הכדורמים אותה אירח הוועד האולימפי בישראל, לצד קפטנית הנבחרת החדשה, איילת פרס, השוערת של אסא תל אביב (שייך למרכז הפועל), יור האיגוד רויטל גלוסקא כהן, מנכל הוועד האולימפי גילי לוסטיג, מנכל איגוד הכדורמים עמית אבנר ומאמן הנבחרת דימיטריס מברוטאס, שאחראי על כל פרויקט כדורמים הנשים בכל הגילאים.

מרים בוגצ'נקו, שהוכתרה כמלכת שערי אליפות אירופה עד גיל 17, עוברת ממלאבס אל ניריאס, שסיימה רביעית בליגה היוונית: "אני שמחה על כך שהצבא איפשר לי לקבל מעמד של ספורטאי עילוי ובכך לממש הזדמנות. אנחנו בנבחרת שואפות תמיד הכי גבוה".

יחד איתה ממריאה ליוון נופר הוכברג מטבעון: "היתה לנו תמיכה ומסגרת מדהימה בנבחרת, שהביאה אותנו אל הרגע הזה, ואני מקווה שנייצג בכבוד את מדינת ישראל".

כרם נוי הפתח תקוואית עוברת אל סנטש, שסיימה רביעית בליגה ההונגרית: "אני רוצה להיות טובה יותר עבור הנבחרת, כי הגעתי להונגריה בזכות ההצלחות שלנו באליפות אירופה. אני מקווה שהמעבר שלנו יפתח דלת לבנות נוספות. המטרה שלנו, כנבחרת ישראל, היא הטורניר הקדם אולימפי בינואר".

איילת פרס הוותיקה קיבלה לאחרונה את סרט הקפטן משונית סטרוגו (הפועל יקנעם), השחקנית המובילה בישראל בעשור האחרון ומסמלי ההצלחה של הפרויקט: "הפרישה של שונית מהנבחרת היא אבידה גדולה. אנחנו מודים לה על כל מה שתרמה כי אלמלא היא, לא היינו מגיעים אל ההישגים. אנחנו שמחים על כך שהיא ממשיכה בצוות המקצועי של הנבחרת. אנחנו מאוד גאות בליגיונריות החדשות שמגשימות חלום. אנחנו כאן בשבילכן ונתמוך בכן בכל רגע ובכל דבר".

מגיפת הקורונה לא פסחה על פרויקט כדורמים הנשים. היום היינו אמורים להיות כבר מאחורי אליפות עולם היסטורית במדינת ישראל, האליפות עד גיל 21, שהיתה אמורה להתקיים בחודש שעבר ונדחתה לשנה הבאה, אם וכאשר תדעך המגיפה. הנבחרת הבוגרת ממשיכה להתאמן לקראת הקדם אולימפי לטוקיו 2021, בתקווה שהטורניר אכן יתקיים.

המאמן מברוטאס: "אנחנו מקווים להעפיל לטוקיו אבל האמת היא שהמטרה האמיתית והמקורית שלנו היא פריז 2024. הליגיונריות עוברות לשחק במדינות עם מסורת של כדורמים וזהו כבוד גדול לכדורמים הישראלישעשה בשנים האחרונות, לא צעד, אלא קפיצה. לדעתי הבנות מוכנות לשחק בליגות האלה באירופה".

היור גלוסקא כהן:"זהו רגע מרגש. שלוש שחקניות ראשונות מישראל, שמקבלות חוזה מקצועני בכדורמים נשים לאחר ששתי שחקניות נוספות משחקות בליגת המכללות של אמריקה החל משנה שעברה כבר. אנחנו הולכות ומתמקצעות וזה מוביל גם להתמקצעות המועדונים".

גילי לוסטיג: "הבנות שוברות עוד תקרת זכוכית וכלום לא במקרה. אנחנו עדיין במשחק לקראת טוקיו וזה כבר אומר כי מדובר בהצלחה. אף ענף קבוצתי לא הגיע להישגים כאלה, לא בנשים ולא בגברים".