פרפרים אדומים

איגוד השחייה
איגוד השחייה
איגוד השחייה
איגוד השחייה
איגוד השחייה
איגוד השחייה
איגוד השחייה
איגוד השחייה
איגוד השחייה
איגוד השחייה
איגוד השחייה
איגוד השחייה
יד ביד עם שיתוף פעולה פורה במיוחד עם מרכז הפועל צמח מועדון השחייה של הפועל הוד השרון עד רגע השיא, כנראה לא האחרון, שהתרחש בסוף השבוע ברומא: גל כהן גרומי עבר את הקריטריון לטוקיו 2020 ויהיה הספורטאי הראשון של המועדון במשחקים האולימפיים. ברקע כבר מככבים צעירי המועדון בבריכה ובים וזה לא פלא כשיש מאות ילדים בבריכה

28.6.2021

הוד השרון הפכה להיות עם השנים עיר גדולה ומשמעותית, הפועל הוד השרון בהתאם, וכך קרה שילד הגיע בגיל 6 אל חוג השחייה במועדון וכעבור 13 שנים הוא גאוות העיר והמועדון כנציג הראשון שלהם במשחקים האולימפיים. גל כהן גרומי בן ה-19 עשה זאת בסוף השבוע ברומא כשחצה את הסטנדרט האולימפי ב-100 מטר פרפר וב-200 מטר מעורב ובכך קבע את הקריטריון לטוקיו 2020 המתרחשת עלינו בשעה טובה בחודש הבא.

כשגל, אחיינו של השחיין האולימפי לשעבר ערן גרומי, עשה את תנועותיו הראשונות בבריכה המקומית, היו שם בערך כ-100 ילדים ואילו כיום יש שם כ-500. ומתברר כי לא מדובר בהבלחה מקרית. דניאל דורבציוב, חניך המועדון, שבר לאחרונה את שיאו הלאומי (16-) של גל ב-50 מטר פרפר לצעירים, מרחק שתי עשיריות מהקריטריון של אליפות אירופה לנוער. דניאל בן ה-15 שבר כבר מספר שיאי גילאים של גל, מה שמלמד כי במועדון ממשיכים בשרשרת ההישגיות וטיפוח הכשרונות המקומיים. כך גם למשל עופרי דואק, סגנית אלופת ישראל ב-5 קמ, המשחה הארוך ביותר בבריכה, ואוריין גבלן, סגנית אלופת ישראל למרחק 10 קמ במים פתוחים.

ב-100 מטר פרפר, כהן גרומי שני בישראל כרגע רק לתומר פרנקל מהפועל ירושלים, חברו לסגל האולימפי בטוקיו. גל סיים שביעי בסופש ברומא עם 51.93 שניות, שלוש מאיות מהר יותר מהסטנדרט האולימפי הנדרש ושיפור של 12 מאיות לשיאו האישי שהושג לפני כשבועיים באליפות ישראל. ב-200 מעורב קבע גל 1.59.56 דקה, זמן שמהיר ב-11 מאיות מהסטנדרט לטוקיו. המאמנים של גל הם מאמני הפועל הוד השרון, ניקיטה שקליינקו וזהר גלילי.

כהן גרומי: "היה משחה ממש טוב, הרגשתי נורא קליל במים, ממש זרם לי המשחה ובסוף עשיתי את מה שלא עשיתי בתחרות בישראל, הורדתי את הראש כמו שצריך בנגיעה, זה מה שעשה את ההבדל ללא ספק. אנחנו קבוצה מדהימה, כמו משפחה גדולה, ככה זה מרגיש. בעיקר עכשיו, כולם באו עודדו ביציע, ומרגישים את זה. זה עולם אחר כשיש מאחוריך אנשים שתומכים בך ורוצים שתעשה את זה בדיוק כמוך, זה באמת הדבר הכי חשוב".

רביד סימון, מנהל המועדון וחבר הנהלת איגוד השחייה, גאה בתוצרת של הפעילות בבריכת גלי רון, הבית של המועדון: "הפועל הוד השרון הפך להיות מועדון צמרת בהיותו אחד החזקים בשחייה הישראלית. אנחנו גאים על כך שבפעם הראשונה שחיין שלנו יופיע במשחקים האולימפיים ועל כך שיש כבר דור המשך. חלק מההצלחה זה שיתוף הפעולה המצוין עם מרכז הפועל. בניית תחרויות, מחנות אימון, מימון וכל מה שצריך אנחנו מוצאים בהפועל. המנכל יורם ארנשטיין ומתאמת השחייה ג'וליה קדם שמואלי נרתמים לכל צורך שלנו ואת התוצאות רואים כולם".

שחייני הפועל הוד השרון כבר מאיישים את נבחרות ישראל בגילאים השונים ובמקצועות השונים. צוות המאמנים המקומי מביא אותם אל הישגים מרשימים באמצעות עבודה קשה והשקעה מרובה המניבה פירות, כך שטוקיו 2020 נראית לא רק כהישג בפני עצמו אלא ציון דרך חשוב הנוטע תקוות לעתיד.

מתאמת השחייה במרכז הפועל, ג'וליה קדם שמואלי: "אני עוקבת באדיקות אחרי גל כהן גרומי. התוצאות שלו הן גאווה לשחייה הישראלית ולהפועל עירוני הוד השרון. ברכות לגל ,למועדון ולמאמנים המדהימים. ללא ספק כהשכל עובד נכון זה מצליח. כן ירבו שחיינים, מועדונים ומאמנים כאלו".