"יוענקו פרסים לילדים על הגינות בספורט"

מנכ"ל הפועל יורם ארשנטיין הודיע על כוונתו להילחם באלימות שבמגרשי הספורט על ידי חינוך הדור הצעיר של הספורטאים ושל הקהל העתידי. הדברים נאמרו בכנס "כן לספורט ולא לאלימות במגרשי הספורט" של המגזר הערבי באעבלין, שנערך בחסות מרכז הפועל

העיירה הגלילית אעבלין אירחה אתמול את כנס הספורט של המגזר הערבי בנושא "כן לספורט ולא לאלימות במגרשי הספורט" שנערך בחסות מרכז הפועל והמכון הערבי-יהודי שליד ההסתדרות. מאות פעילי ספורט, בהם ראשי מועדונים ומאמני כדורגל וכדורסל מהמגזר התארחו באולמי אל ראשיד והאזינו להרצאות וסימפוזיון בנושא מיגור האלימות בספורט.

המנחה, רובא ורור, פתחה את הערב: "מאז 1924, כשמועדון הפועל הראשון הוקם בחיפה, מייצגים ספורטאי הפועל בכבוד את המדינה בארועי ספורט בכל רחבי העולם והם משמשים חוד החנית של הספורט הישראלי".

בין האורחים היו גם יור איגוד הכדורסל עמירם הלוי, רכז הכדורסל וסמנכל הפועל עודד נחמן, ורכז הכדורגל בהפועל מיכאל וייסמן.

מנכל הפועל, יורם ארנשטיין, היה ראשון הדוברים בכנס: "הכנס הזה עוסק בדבר הכי חשוב מבחינת מרכז הפועל. הספורט מקדם אחווה ושוויון כי בספורט לכל אחד יש הזדמנות שווה להצליח. כשהייתי כדורגלן, גם במשחק עונה או גמר גביע היה לי ברור כי על הגינות שומרים בכל מצב. שומרים על כבוד היריב, ובכך ואתה שומר גם על כבודך. מצד שני, לצערי, במשחקים העולמיים למקומות עבודה בריגא, שנערכו בקיץ האחרון, נתקלתי ביותר מדי תקריות אלימות במשחקים בהם השתתפו קבוצות מישראל וזה לאחר שהוחלט שם על שיפוט עצמי, על משחקים ללא שופט. זה הביא אותי לחשוב שצריך ללמד הגינות בספורט מהי. בכוונתנו ליזום הרצאות לקבוצות ילדים והענקת פרסים עבור הוגנות והגינות. אנחנו נשדר מכאן לשחקנים ולאוהדים שאפשר גם אחרת, ואז גם הספורט בישראל יתקדם".

מאזן גנאים, ראש עיריית סחנין ויור הוועדה לראשי רשויות ערביות: "הבעיה העיקרית במגזר הערבי היא המתקנים וחוסר האפשרות של הרשויות לתקצב את הנושא. יש הרבה כשרונות במגזר, ובעוד כמה שנים יהיו רוב שחקני נבחרת ישראל ערבים, אבל עדיין אין מתקנים ראויים".

עוד נשאו דברים, מנהל איצטדיון הכדורגל בנתניה, אילן יבלו, ראש מועצת אעבלין, מאמון שייח אחמד, יור המכון היהודי-ערבי בבית ברל, פארוק עמרור, וד"ר קוסאי חאג' יחיא המרצה בבית ברל ומכללת סחנין.