פסטיבל אביב אדום

מאמני החלוץ, דרור ישראל
מאמני החלוץ, דרור ישראל
מרוץ הר לעמק
מרוץ הר לעמק
מרוץ הר לעמק
מרוץ הר לעמק
מרוץ הר לעמק
מרוץ הר לעמק
מרוץ העגור
מרוץ העגור
מרוץ העגור
מרוץ העגור
מרוץ העגור
מרוץ העגור
מרוץ העגור
מרוץ העגור
גראן פונדו ערבה 2021
גראן פונדו ערבה 2021
גראן פונדו ערבה 2021
גראן פונדו ערבה 2021
גראן פונדו ערבה 2021
גראן פונדו ערבה 2021
גראן פונדו ערבה 2021
גראן פונדו ערבה 2021
מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין בהכנות ל"הר לעמק"
מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין בהכנות ל"הר לעמק"
אביב של מרוצי ספורט בעיצומו, הטבע קורא לנו, ומרכז הפועל נענה בשמחה ומגיע עם הדגלים האדומים אל לא פחות משלושה ארועי ענק בסוף השבוע הקרוב, להם הוא שותף ומסייע. זה מתחיל ביום חמישי עם מרוץ השליחים "הר לעמק", ממשיך במרוץ העגור של אגמון החולה ביום שישי, אז גם יתחיל ויתפרס על שישי-שבת פסטיבל האופניים גראן פונדו בערבה. אלפים יתחרו בצפון ובדרום וההתרגשות הפעם גדולה מתמיד לאחר שנת סגר וביטולים

22.4.2021

מרוץ העגור

אילו ציפורים היו יכולות לדבר הן היו מספרות לכם על מרוץ העגור – החיבור המושלם בין אהבת הריצה והטבע לבין תרומה לפרויקט העגורים, באזור היפה בארץ, בעונה המושלמת לריצה.

חצי מרתון, 10 ק״מ , 4 ק״מ מרוץ משפחות סביב אגמון החולה, אירוע המספק מפגש עם נוף מרהיב, ציפורים נודדות ומסלול שטוח, מסודר ומושלם.

מטרת המרוץ, מעבר לספורט, היא לסייע בגיוס כספים לקיומו של פרויקט חשוב המעלה את המודעות לשימור ציפורים נודדות באשר הן ועגורים בפרט. בכל שנה מועברים עודפי הגבייה מהמרוץ לטובת הפרויקט.

המרוץ עצמו ממומן ע”י נותני חסות פרטיים בהובלת חברת EY. נותני החסות עושים זאת ללא כל מטרת רווח במטרה לתמוך בטבע באזור הצפון.

השתתפות במרוץ מהווה תרומה ותמיכה באזור הצפון, אגמון החולה ובפרויקט שימור העגורים. לא פחות מ-1000 רצות ורצים יופיעו השנה במרוץ חשוב זה.

עופר פדן, מנכל "מרתון ישראל" וממייסדי המרוץ: "מרוץ העגור מיצב עצמו כאחד הייחודים, החווייתיים והנחשקים ביותר בעולם הריצה. חצי מרתון בשטח שטוח, תנאים אידיאליים לתוצאות אישיות. ארוע המשתבח עם השנים הרבה בזכות מרכז הפועל שתומך בו באופן ישיר

כולל השתתפות ליגת הפועל בעבודה. ללא ספק, למרכז הפועל זכויות רבות בהצלחת ארוע זה".

מרוץ השליחים הר לעמק - המרוץ החברתי הראשון של ישראל

את מרוץ השליחים ׳הר לעמק׳ יזמו בשנת 2008 קבוצת חברים מהיישוב הקהילתי תמרת שבעמק יזרעאל לאחר התנסות במרוץ דומה בארצות הברית. לצורך ניהול המרוץ הוקמה עמותת הר לעמק הפועלת ללא מטרות רווח, כשבנוסף לחברי העמותה פועלים מאות מתנדבים הנותנים למרוץ אווירה ואופי מיוחדים במינם.

חזון המרוץ הוא החיבור בין ריצה למרחקים ארוכים עם אהבת הטבע והסביבה. שילוב בין רץ בודד לקבוצה כתלכיד, התאמה לדרגות קושי שונות של הרצים וחשיפה אל הנופים המרהיבים של צפון הארץ.

מרוץ השליחים החברתי הראשון של ישראל, הינו למרחק של כ-180 ק"מ. תחילתו באתר ״האריה השואג״ בתל חי, המשכו לאורך נופי הגליל העליון, עמק החולה, הכנרת, בקעת בית נטופה, הרי מנשה, וסיומו למרגלות תל שימרון והיישוב הקהילתי 'תמרת' שבעמק יזרעאל.

השנה נוספו 2 מקצים נוספים לחובבי ריצות השטח הארוכות - מרוץ אולטרה מרתון מזרזיר לתמרת לאורך 50 ק"מ ומרוץ חצי מרתון מעגלי 21 ק"מ על בסיס 2 המקטעים האחרונים.

אליסף בוק, ממייסדי המרוץ: "עמותת הר לעמק החלה זו השנה הראשונה בשיתוף פעולה מיוחד עם מרכז הפועל שתומך במרוץ ואף הביא השנה 18 רצות ורצים לקויי ראייה שירוצו עם מלווים צמודים את כל 180 הק"מ מתל חי לתמרת. מנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין יגיע להזניק את מקצה השליחים ועבור עמותת הר לעמק זהו כבוד המהול בזכות גדולה".

פסטיבל האופניים גראן פונדו ערבה הבינלאומי 2021

הארוע יוצא לדרך בערבה התיכונה בהשתתפות של כ-1000 רוכבים ורוכבות מקצועיים וחובבי רכיבה, אשר ישתתפו בשני מקצים עיקריים – גראן פונדו באורך 130 ק"מ ומיני פונדו באורך 56 ק"מ.

גראן פונדו ערבה הבינלאומי, הינו אירוע אופני הכביש התחרותי הגדול והמשמעותי בישראל והוא יתקיים השנה זו הפעם העשירית ברציפות. גולת הכותרת, הגראן פונדו, הוא מסלול שבחלקו נפתח במיוחד עבור הכבישונים והמיני פונדו, והוא מקצה עממי יותר, המיועד גם למשפחות.

פסטיבל האופניים לרוכבי הכביש, גראן פונדו ערבה הבינלאומי 2021, הנו יוזמה של חברת גראן פונדו ישראל, בניהולם של הראל נחמני וחנן פרץ, אנשי מקצוע מהמובילים בתחום, בחסות המועצה האזורית ערבה תיכונה ובשת"פ עם איגוד האופניים הישראלי, משרד התיירות, משרד התרבות והספורט, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, מרכז הפועל, והרלב"ד, שיוצאים יחד עם מארגני המרוץ לקמפיין למען שמירה על בטיחות רוכבי האופנים בכבישים.

השנה יתקיימו שני מקצים עיקריים: "גראן פונדו" מקצה תחרותי באורך 130 ק"מ בהשתתפות עשרות קבוצות מקצועיות, על מסלול מעגלי, שיתחיל ויסתיים בספיר שבערבה התיכונה. המסלול יכלול את הטיפוס המסורתי של מעלה עקרבים, שבסופו יוכתרו "מלך ומלכת העקרבים", ויעבור במכתש הגדול, נחל צין ודרך השלום, מסלול יפהפה לאורך הגבול הירדני שנסלל לאחר חתימת ההסכם השלום בין ישראל לירדן.

המסלול הארוך פתוח לאופני כביש, גראבל, וטנדם (לעוורים) כאחד, והוא מספק חוויה מדברית עם נופים עוצרי נשימה. מסלול הגראן פונדו יכלול גם מקטע גראבל סלול ומתוחזק באורך של כ- 8 ק"מ, כמחווה למרוץ הסטראדה ביאנקי (הדרך הלבנה) באיטליה ואירועי אופני כביש נוספים בעולם, המשלבים מקטעים אתגריים בתוך מסלולי הרכיבה שלהם. כמו כן ייערך מקצה מיני פונדו עממי באורך של 56 ק"מ מישוריים, המתאימים גם למשפחות ולבני נוער מעל גיל 14.

מור זילברשטיין, מנכ"ל מועצה אזורית הערבה התיכונה, אומר: "לאחר שנה של סגרים, אנו מברכים על חזרה של שגרת אירועים, במיוחד אירועי ספורט מרכזיים כמו פסטיבל האופניים 'גראן פונדו ערבה' שאנו שמחים לארח במרחבי הערבה".

הראל נחמני, מיזמי האירוע: "אירוע האופניים גראן פונדו ערבה נערך זו השנה העשירית ברציפות באחד מהאזורים היפים והמיוחדים בעולם. כמדי שנה אנו מברכים על תמיכת מרכז הפועל בגראן פונדו ערבה היוקרתי".

יורם ארנשטיין מנכ"ל מרכז הפועל: "רוכבי ומשתתפי מרוץ גראן פונדו, מרכז הפועל גאה להיות שותף לאחד מאירועי הספורט המרתקים במדינת ישראל. אנו מאחלים לכם הצלחה רבה במרוץ והנאה מלאה מהנגב הפורח".

החלוץ של דרור ישראל

בין פעילי הגראן פונדו נמצאים מאמנות ומאמני תנועת "החלוץ", הזרוע הספורטיבית של התנועה החברתית-חינוכית "דרור ישראל" המורכבת מבוגרי תנועת
הנוער העובד והלומד.
מאמני החלוץ, שנמצאים כבר
שלושה ימים בהשתלמות בעין יהב, מסייעים בהפקה, בסדרנות, באיוש נקודות הזנה ושתייה למתחרים ועוד.

תנועת החלוץ הציבה כיעד את החינוך באמצעות ספורט והיא שמה את הדגש על קידום הספורט העממי. פעילי התנועה משתלבים בשנים האחרונות בפעילויות הפועל, כמו בספורטיאדה למשל, או בקיום ליגות ספורט לנוער העובד בקיץ למשל.

מנהל החלוץ, עומר לבנת: "יש לנו קשר ארוך שנים עם הפועל, ושיתוף הפעולה הזה מאפשר הכנסת ערכים ותוכן לפעילויות הספורט. מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין ואני הוגים וחוגגים פעילויות עם ערך מוסף המאפשרות לארועי הספורט לגדול. מטרתנו היא להכניס כמה שיותר אנשים לספורט העממי".