פזית רובנס אלופת גרמניה

טניסאית השולחן של הפועל כפר סבא בקטגוריית הספיישל אולימפיקס הקדימה מעל 80 ספורטאיות באליפות שהתקיימה בקיל וניצחה 1:2 בגמר מול יריבה מקומית. היא ומאמנה, יואל שהם, מקבלים בונוס מיוחד ממרכז הפועל עבור ההישג המרגש

הישג שיא מרגש במיוחד נרשם השבוע לטניסאית השולחן, פזית רובנס, שזכתה במדליית הזהב של המשחקים הלאומיים לספיישל אולימפיקס (ספורטאים בעלי צרכים מיוחדים) של גרמניה. פזית בת ה-27, שנולדה עם תסמונת דאון, מתאמנת כבר 12 שנים אצל מאמן ומנכל הפועל כפר סבא, יואל שהם, והשניים התבשרו על ידי רכז הענף במרכז הפועל, איז'ו ויינר, כי מעבר לתמיכה הרגילה של מרכז הפועל, הורה מנכל הפועל יורם ארנשטיין על מענק מיוחד בסך של 1500 שקלים לרכישת ציוד כבונוס על ההישג.

למעלה מ-80 שחקניות השתתפו בתחרות הלאומית בעיר הנמל הגרמנית קיל, ולאחר 14 משחקים, כולל ניצחון 1-2 מול יריבה גרמנית, עמדה פזית על ראש הפודיום עם מדליית זהב לצווארה. "היא היתה מאושרת, והוריה שהיו באולם היו מאושרים אפילו עוד יותר", סיפר המאמן הוותיק יואל שהם, לשעבר שוער הפועל חיפה והפועל תל אביב כדורגל וכבר קרוב ל-30 שנה במחלקת הטניס שולחן של הפועל כפר סבא.

פזית החלה לשחק כילדה בקיבוץ גרופית, וב-12 השנים האחרונות, מאז עברה לכפר סבא, היא מתאמנת אצל יואל בהפועל. בעבר היא זכתה במדליות בינלאומיות במשחקי הספיישל אולימפיקס באתונה ובאליפות אירופה בוורשה.

שהם: "היא מתמידה בצורה בלתי רגילה ומשיגה תוצאות יפות. בעבר היא זכתה בכסף ובארד באליפות זו אך מעולם לא בזהב. צריך להבין שגרמניה היא מעצמת הטניס שולחן מספר 2 בעולם אחרי סין".

רכז הטניס שולחן בהפועל, איז'ו ויינר: "ההישג של פזית ריגש אותנו מאוד והוא יכול לרגש כל חובב ספורט באשר הוא. זוהי גם עבודה רבת שנים של המאמן יואל שהם, שהתחברה אל אמביציה יוצאת דופן של פזית. מרכז הפועל מתחבר אל ערכים כאלה של נחישות, עבודה קשה ופריצת גבולות, ובכלל, מדיניות הפועל היא לסייע ככל האפשר לספורטאים בעלי צרכים מיוחדים".