עשור למרתון המדברי

המרתון המדברי הבינלאומי באילת חוגג עשור שנים, וביחד עם החסות המסורתית של מרכז הפועל למפעל מיוחד זה הוא מבשר את חזרת האלפים אל מסלולי הריצה המאתגרים בנופים המרהיבים של הרי אילת וים סוף בסוף השבוע

26.11.2021

זה התחיל מחצי מרתון בנובמבר 2011 בהשתתפות כ-300 רצים. בשנת 2019, לפני התפרצות נגיף הקורונה, השתתפו במרתון המדברי כ-4000 רצים מהם הגיעו מרחבי העולם כ-500 משתתפים מ-32 מדינות.

המרתון המדברי מיצב עצמו כאחד ממרוצי השטח הנחשקים בישראל. בשנת 2018 בקונגרס של ארגון ה aims, ארגון המרתונים הבינלאומי, הוקרנו סרטוני המרתונים האקזוטיים בעולם וביניהם כיכב בגאון המרתון המדברי של מרתון ישראל.

המרתון המדברי הבינלאומי, היחידי בארץ ואחד מהבודדים בעולם המשלב בין תנאי שטח מאתגרים, מסלולים מרתקים, נוף פראי ומרהיב של ים, הרים ונקיקי ואדיות. מרוץ יוצא דופן שמסלוליו נבחרו בקפידה ומחשבה ויחד יצרו את החיבור המושלם בין הגוף, הנפש והטבע הסובב את העיר אילת.

המרוץ ייצא לדרך ביוזמת ובהפקת חברת מרתון ישראל של עופר פדן, מייסד המפעל, המתמחה באירועי קונספט ייחודיים בעולם הריצה, יחד עם עיריית אילת והוא כולל ארבעה מקצים: מקצה מרתון שטח מלא 42.2 ק"מ שיוזנק במפרץ השמש (6:00 בבוקר) ומסתיים על הטיילת בסמוך למלון הרודס, מקצה חצי מרתון 21.1 ק"מ יוזנק באותו מקום (6:30 בבוקר), מקצה הבנים - 10 ק"מ לזכרם של אילן לוי ויהונתן אזולאי, ילידי אילת שנהרגו בתאונת דרכים (יוזנק בשעה 6:45 בבוקר) ומקצה 5 ק"מ (יוזנק בשעה 7:00 בבוקר).

ראש עיריית אילת, אלי לנקרי: "אחרי תקופה מאתגרת בצל הקורונה, העיר אילת שמחה לשוב ולארח אירועים בינלאומיים מובילים כמו המרתון המדברי, שמציין עשור והפך מאירוע עם מאות משתתפים לאירוע בינלאומי עם אלפי משתתפים בזכותו אנו חושפים את נופיה הקסומים של עירנו בפני ספורטאים וצופים מהארץ ומהעולם. כל זאת בזכות המשאבים הטבעיים של אילת לצד השקעה במתקני הספורט ברחבי העיר ובראשם בניית קריית ספורט בינלאומית"

"עשור למרתון המדברי, זו היא הכרזה מרגשת וביטוי לעשייה בלתי מתפשרת לה שותפים גופים רבים כמו מרכז הפועל, ובראשם, עיריית אילת, שהשכילו להבין כי ספורט הוא תרבות ודרך חיים, ספורט הוא מפתח לתיירות, חברה ושמחה גדולה. השנה מקבל המרתון משנה תוקף לאחר שנתיים של קורונה שעצרו את האירועים ההמוניים וגם את התיירות הנכנסת. אני צופה שיהיה לנו השנה אירוע מיוחד וחגיגי אליו יגיעו רצים ורצות מרחבי הארץ והעולם לעיר אילת שלה יש את הקסם המיוחד שלה", כך אמר עופר פדן, מייסד ומנכל חברת מרתון ישראל.

מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "המרתון המדברי הוא חלק מהפעילות המבורכת של מרכז הפועל בתמיכה ושיתופי פעולה בכל הקשור בפעילות עממית והגברת המודעות לאורח חיים בריא. מאחלים הצלחה רבה לספורטאיות ולספורטאים, לעירית אילת ולמרתון ישראל".

מתחם המרתון ממוקם בטיילת מלון הרודס, על שפת הים הצפוני באילת משם יוזנק המרתון, שם הוקם שער הסיום, מתחמי פינוק למרתוניסטים, ייערכו טקסי מנצחים וכמובן יהיה יריד פתוח לקהל – מתחם אקספו מיתוגים עשיר ומהנה.