ערב לכולם


 מוניר אבו ערב נחשב לאגדה מהלכת בנצרת ובכדורסל הישראלי בכלל. אדם שכולו נתינה לקהילה - החל משחקני הפועל אורתודוכסי נצרת ועד ילדי הקייטנה בקיץ אשר לעתים הוא מסיע בעצמו בבוקר. מוניר, שמכין טקס הדלקת חנוכיה כשבאולם שלו מתארחת קבוצה מיישוב יהודי, הוא מופת לדו קיום בין עמים ודתות. על כל אלה ועוד הוא יזכה בעיטור "לאיש כפועלו" בטקס שבמסגרת כנס ותיקי הפועל בחנוכה

הפועל אורתודכסי נצרת הוא אחד המועדונים הגדולים במגזר הערבי, כשאחד מסודות ההצלחה שלו טמון בפעילותו של אחד המתנדבים, אחד ומיוחד שנותן את כל הלב והנשמה שלו למועדון הכדורסל ולשחקניו, והפך להיות עם השנים לאבא של כולם. קוראים לו מוניר אבו ערב (אבו סעיד), הוא מתגורר במרחק של ממש כמה שניות הליכה מאולם הכדורסל של המועדון, והוא קם כל בוקר ומשקה את הפרחים ששתל במו ידיו בכניסה לאולם.

את המשך היום עושה מוניר בגיוס תרומות עבור המועדון מאנשי עסקים בנצרת, בהכנות למשחקים, בהכנת כיבוד לערב המשחק, תוך כדי שהוא מוודא מי מהשחקנים מגיע ומי לא. הוא לא מפספס משחק ביתי אחד ומנסה להיות בכל משחקי החוץ, דואג לכל השחקנים, מתרגש במשחקים ולא אוהב להפסיד. מוניר דואג לגיבוש השחקנים ומארגן את כל הפעילויות הנדרשות לשם כך למרות שאין תקציבים. הוא דואג להחזיק את המאמנים הטובים ביותר בנצרת, את השחקנים הטובים באזור, ודואג לספק להם משכורות כמובן.

מוניר דואג גם לאורחים, לקבוצות היריב, כולל הדלקת חנוכיה למשל, ומוכיח במו ידיו כיצד הספורט תורם לדו קיום בין עמים שונים ובין דתות שונות. בקיץ מתנדב מוניר בקייטנה ודואג לכל הילדים, שאוהבים אותו כפי שהכדורסלנים אוהבים אותו. הוא מכין אוכל, משקאות, ברד, ועוזר להורים. לעתים אף מביא את הילדים אל הקייטנה ברכבו שלו. בשנה האחרונה מתנדב מוניר במשרד העבודה והרווחה שם הוא מסייע בשיפור מצבן של משפחות הנזקקות לשיפוץ הבית. מוניר נחשב לאגדה מהלכת בנצרת ובעולם הכדורסל, ומי ייתן וירבו אנשים כמותו כדי שעולמנו יהיה מקום טוב יותר ונעים יותר.

על כל אלה יוענק למוניר אבו ערב העיטור "לאיש כפועלו" בטקס שיתקיים במסגרת כנס ותיקי הפועל המסורתי בחנוכה.