ערביות, יהודיות דתיות וחילוניות בליגת מאמאנט ואדי ערה

שחקניות המאמאנט (ענת הרפז מנשה)
שחקניות המאמאנט (ענת הרפז מנשה)
הליגה הייחודית יוצאת החודש לדרך לאחר ערב פתיחה מרגש במועצה המקומית מנשה. אחוות עמים בחסות מרז הפועל

אירוע מרגש וחגיגי התקיים ביום שני האחרון באולם הספורט שבמושב מי עמי, מועצת מנשה, שם
נפתחה עונה ראשונה של ליגת מאמאנט ואדי-ערה, הליגה המעורבת הראשונה של יישובים יהודים וערבים המשחקים יחדיו. ליגת המאמאנט היא בחסות מרכז הפועל.

האולם היה גדוש בנשים, אבות וילדים, והיה ניתן לחוש שמשהו חדש נולד. הטקס נערך במעמד ראש המועצה, אילן שדה, מייסדת ויושבת ראש ליגת מאמאנט ישראל, עופרה אברמוביץ, מנכלית מאמאנט, גלית אבשלום, מנהל מחלקת הספורט עין מאהל, עימאד חביב אללה, מנהלת מחלקת הספורט בנימינה גבעת עדה, הילה גיל בר, מנהלת מתנס בנימינה,מיכל ורדיגר, שחקניות מאמאנט מהיישובים עין מאהל, שקד, ריחן ובנימינה .

ראש המועצה אילן שדה: "מאוד מרגש לראות הרכב כזה של אוכלוסיה. לפני הרבה זמן היתה אצלנו צעדה משותפת של נשים עושות שלום, נשים מהימין והשמאל, דתיים, חילונים, יהודים ,ערבים ונוצרים צעדו מהצפון עד לירושלים כדי לומר 'אנחנו רוצות חיים משותפים בארץ הזו , חיים בשלום , בשיתוף פעולה בין כולם ובין אנשים'. אירועים כאלה ודיבור כזה יכול להביא רק טוב".עופרה אברמוביץ', מייסדת ויושבת ראש מאמאנט ישראל: "ליגת מאמאנט הינה ליגת הנשים הגדולה בישראל, והדגם מועתק ומשוכפל במדינות רבות בעולם. ייחודה של ליגת מאמאנט מתבטא בעובדה כי הליגה מאפשרת לאמהות לקחת פסק זמן מכל מטלות ומשימות החיים ולקחת זמן לעצמן לאימונים למשחקים. הייחוד השני הנו העובדה כי אמהות המשחקות בליגה המשתייכות לארגון ענק של אמהות נוספות כשהן בעצם מהוות דוגמא אישית לילדות ולילדים שלהן. אמא שחקנית היא אימא חזקה פיזית גופנית , היא אמא חברתית , אמא התורמת לקהילה, אמהות מביאות משפחות, משפחות יוצרות קהילות וקהילות עושות שינוי".זו העוצמה של מאמאנט. ליגת מאמאנט ואדי ערה היא דוגמא נפלאה ליכולת של אמהות להתחבר דרך הספורט. קבוצות של שחקניות דתיות, חילוניות, יהודיות, ערביות, בדואיות, קבוצות נשים עם מוגבלויות (חרשות אילמות) לצד אמהות אחרות. שפת הספורט חוצה גבולות ומגזרים.

יושבת ראש ליגת מאמאנט ואדי ערה, ליאור גלוסקא: "ההיכרות הראשונה שלי עם נשים ערביות בארץ החלה כאשר התחלתי לאמן את שחקניות מאמאנט עין מאהל. כשחקנית אני מתאמנת עם השחקניות במגזר הדרוזי שבדלית אל כרמל. התחלתי להכיר עולם מרגש ויפה שבעצם עד היום הזה לא הייתי חשופה אליו, אם לומר את האמת, בכלל לא".

משחקי הליגה יתחילו ב-30 לחודש ינואר ויש כבר התעניינות של קבוצות נוספות להצטרף. מושבים, כפרים וקיבוצים נוספים המעוניינים להצטרף לליגת המאמאנט – ואדי ערה, או מעוניינים בערב חשיפה ביישוב, מוזמנים להתקשר אל ליאור גלוסקא 050-3155512.