עניין של דיוק: קליעה למטרה

ולרי גלייזין
ולרי גלייזין
הספורטיאדה ה-36: גם בענף שהוא לא פופולארי במיוחד, ישנם לא מעט מתחרים שיורדים לאילת כדי להתחרות. ולרי גלייזין, עובד חברת חשמל: "אני מתאמן לקראת הספורטיאדה"

כשנכנסים למטווח באזור התעשיה באילת המארח את תחרויות הקליעה של הספורטיאדה, אי אפשר שלא להתרשם מכמות הספורטאים המבוגרים, לצד הצעירים הלוקחים חלק בתחרות שמוכיחה שקליעה למטרה היא לא עניין של מזל, אלא בעיקר של דיוק. נחישות, זריזות, סבלנות וריכוז, על ארבעת המרכיבים הללו נשענת תחרות הקליעה אשר נפתחה היום (רביעי) במטווח האילתי, בה לוקחים עשרות רבות של ספורטאים ממגוון רחב של איגודים וחברות.

ענף הקליעה מחולק לארבעה מקצועות. ירי מעשי (באמצעות אקדח), ירי אולימפי (אקדחי אוויר), קליבר זעיר (טו-טו) וירי בקליבר גדול, ומתפרס על פני ארבעה ימי תחרות. כדוגמא, בשלב הירי המעשי הציון ניתן למתמודדים לאחר שמחושב על פי מספר הפגיעות במטרה, לחלק לזמן בו הספיקו לסיים את המקצה. בין היתר הענף מחולק לקטגוריות גיל של עד 50, בין 50-60 ו-60 פלוס.

מטווח הקליעה
ולרי גלייזין (65), מקריית ים, עובד בחברת חשמל כ-28 שנים, וכיום תפקידו מתכנן תקשורת מטעם החברה, רושם את הספורטיאדה ה-20 בה הוא נוטל חלק, ונחשב לאחד הספורטאים הותיקים בתחרות הספורט הגדולה בישראל.

"בנוסף לעבודה בחברת החשמל, אני מדריך ירי ועושה גם קורסים של ירי מעשי. אני בענף המון שנים ומאוד נהנה מזה", אמר גלייזין וגילה גם סוד קטן: "כל הזמן אני מתאמן, גם לפני התחרות הזו הקדשתי את הזמן לאימונים לקראת הספורטיאדה".

ההישג המשמעותי של גלייזין, אותו הוא מחשיב כמרכזי עבורו היה קטיפת המקום הראשון במקצה "קליבר גדול", ו"קליבר זעיר", שניהם הושגו יחד בשנת 2001. "הספורטיאדה היא אירוע מאוד יפה שנותן הזדמנות גם לחובבי ספורט לא מקצוענים. נקווה שרק ימשך כך עם השנים", סיכם גלייזין.