עמק של שיאים

מנכל הפועל, יורם אורנשטיין ולונה סלפטר
מנכל הפועל, יורם אורנשטיין ולונה סלפטר
מנכל הפועל, יורם אורנשטיין, עם מנכל איגוד האתלטיקה, גל לב רן ויו"ר המועצה האזורית, יורם קארין
מנכל הפועל, יורם אורנשטיין, עם מנכל איגוד האתלטיקה, גל לב רן ויו"ר המועצה האזורית, יורם קארין
שלל שיאים חשובים נשברו באליפות ישראל לריצת חצי מרתון שנערכה במסגרת מרוץ עמק המעיינות בסוף השבוע. 3500 רצים הגיעו לצפון והשתתפו במפעל בו מרכז הפועל שותף ותומך, כולל בפייסרים (מכתיבי הקצב) עם החולצות האדומות

 היו ציפיות מהמהדורה ה-41 של מרוץ עמק המעיינות והן אכן התממשו ובגדול ביום שישי בצפון, במפעל אשר מרכז הפועל תומך ושותף בעשייתו. שיאנית ישראל בכל המרחקים הארוכים, לונה צ'מטאי סלפטר, רשמה שיא ישראלי בינלאומי בריצת חצי מרתון, קרי, התוצאה הטובה ביותר על אדמת ישראל, 1.10.05 שעה, שהיא גם שיא מסלול חדש. גם בגברים נופץ שיא המסלול כשמארו טפרי ניצח אחרי 1.03.19 שעה. לונה ומארו ממכבי תל אביב, חניכיו של דן סלפטר, ייצגו את ישראל במרתון האולימפי של טוקיו 2020 בקיץ.

מזג אוויר מצוין, דגלים אדומים של הפועל ופייסרים בחסות מרכז הפועל - קבוצת הפייסרים על שם עומר מנוס ז"ל צלם הבית - סייעו ל-3500 הרצים ליהנות מהארוע, כשהשיאים מהווים קינוח ראוי לאליפות ישראל בריצת חצי מרתון המתקיימת תמיד במסגרת המפעל הוותיק הזה.

ימר גטהון סיים שני אחרי 1.03.56 שעה בהקדימו את דוד טאיאצ'ו, שקבע את הזמן העשירי בכל הזמנים, 1.04.08 שעה. במקום השני בנשים סיימה סלאם באיולין, אף היא אולימפית, אחרי 1.12 שעה, ואילו ביטי דויטש רשמה את התוצאה החמישית בכל הזמנים, 1.15.06 כשסיימה שלישית.