על אופניים לטוקיו דרך הערבה

(רועי קפאח)
(רועי קפאח)
(נעמה נוימן)
(נעמה נוימן)
רותם גפינוביץ ניצחה בתחרות אופני הכביש הבינלאומית שהתקיימה בערבה במסגרת פסטיבל אופני הכביש גראן פונדו ערבה, ארוע לו העניק מרכז הפועל את חסותו ואשר מעניק ניקוד עולמי בדרך לטוקיו 2020

04.03.19

התחרות התקיימה לאורך 67 ק"מ מפארק ספיר בערבה דרך מעלה עקרבים ועד למעלה אבנון הסמוך לירוחם. גפינוביץ והרוכבת הגרמניה Naima Diesner ברחו לדבוקה לאחר מעלה עקרבים ופתחו פער של כשתי דקות על הדבוקה הרודפת. כשני ק"מ לסיום גפינוביץ ברחה לחברתה לבריחה והגיעה לבדה אל קו הסיום בזמן של 2:19:09 שעות. במקום השני סיימה Diesner בפיגור של 35 שניות. שלישית הגיעה הקפריסאית Antri Christoforou. עומר שפירא סיימה רביעית, רוני פישמן שביעית, ופז בש עשירית.

ביום שישי התקיימה תחרות נגד השעון למרחק של 19 קמ מעיר אובות ועד לפסגת מעלה עקרבים. את התחרות ניצחה Christoforou הקפריסאית שקבעה זמן של 41:48 דקות. שפירא סיימה שנייה בזמן של 42:27 דקות, וגפינוביץ שלישית בזמן של 44:31 דקות. רוני פישמן סיימה שמינית.

בתחרויות הבינלאומיות המדורגות ברמה 1.2 בלוח ה-UCI ומקנות ניקוד לדירוג העולמי השתתפו 47 רוכבות מ-10 מדינות.

בשתי התחרויות יחדיו צברה גפינוביץ 56 נקודות לדירוג העולמי, שפירא צברה 42, ופישמן 9 נקודות.

הנבחרת תשתתף בתחרויות בינלאומיות נוספות בקפריסין בסוף החודש במטרה לצבור ניקוד נוסף לצורך השגת הקריטריון הבינלאומי למשחקים האולימפיים בטוקיו.

במסגרת הארוע התקיים גם מרוץ לאומי לגברים בו ניצח עומר להב מקבוצת הפיתוח של סייקלינג אקדמי בתום מסלול שאורכו 77 קמ מספיר לירוחם.

כמו כן נערכו מקצים לקדטים ולמאסטרס, ומסלול אתגר לחובבים.