עלייה היסטורית של הפועל רעננה בכדורגל נשים

קבוצת הנשים של הפועל רעננה (הפועל רעננה)
קבוצת הנשים של הפועל רעננה (הפועל רעננה)
בדיוק בחגיגות 10 השנים להקמת המועדון נוספה שמחה נוספת, וההכנות לעונה הבאה כבר בעיצומן. המנהלת, דורותי מור: "לא עלינו כדי לרדת כעבור עונה"

כבר התרגלתם לשם של הפועל רעננה בליגת העל לכדורגל? קבלו את הגירסה הנשית החדשה והמרעננת שתמצב עוד יותר את שמה של הפועל רעננה בתודעה. האדומות העפילו לראשונה לליגת העל, 10 שנים בדיוק לאחר הקמת מחלקת הנשים במועדון ולאחר זכייה באליפות הליגה הלאומית. בשנה הבאה הן על הבמה המרכזית, והמנהלת-מייסדת, דורותי גור, לא מתכוננת להיות עננה חולפת בשמי הבמה המרכזית של כדורגל הנשים בישראל.

גור: "אנחנו עובדים קשה על בניית התקציב לעונה הבאה כשהמטרה היא להישאר בליגה, תחילה, ולאחר מכן להמשיך ולהתקדם. לא עלינו כדי לרדת בחזרה ללאומית כעבור עונה. שחקניות כבר פונות אלינו במטרה להצטרף וזוהי מחמאה עבור המועדון".

גור מציינת במיוחד את עבודת הצוות המקצועי, המאמן ירון ברומר והעוזרת שלו דנה כרם, ומספרת על ההצלחה: "אספנו שחקניות שרצו להתקדם, הצוות עבד יפה ולאט לאט צברנו ניצחונות והתחיל מומנטום. עברנו גם הרבה דרמות. פתאום הפסדנו למכבי באר שבע, אבל בגומלין ניצחנו אותן ומאז הכל הסתדר. לא איבדנו את המקום הראשון גם אחרי ההפסד".

(הפועל רעננה)

בשבוע הבא יקיים המועדון טקס חגיגי לרגל העליה ההיסטורית ובו ישתתפו כל 80 שחקניות המועדון מכל הגילאים, שחקניות ותיקות, נציגי העירייה, משפחה ועוד. במעמד זה יוצג סרטון לרגל 10 שנות מועדון, 10 השנים הראשונות.

מלכת השערים של העונה הפנטסטית היא אמלי ברנס, ובקבוצה גאים גם בדקלה מיסטריאל בת ה-16, שעלתה לבוגרות ואף זומנה לנבחרת הנערות הלאומית. שחקניות הבית מהוות בערך 40 אחוזים מהסגל, והעתיד טמון בבסיס הרחב של קבוצות הילדות, מגיל 8-7. הן קבוצת הילדות והן קבוצת הנערות הגיעו עד חצי גמר גביע המדינה, כך שדורותי גור אופטימית גם לגבי העתיד: "יש לנו בסיס רחב, ומזה אפשר לבנות המשכיות".

מנכ"ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין, בירך: "שמחנו מאוד עם אנשי המועדון, שיצרו תקדים. אני מאחל להם שימשיכו להתקדם ואף יתפסו מקום של כבוד בצמרת ליגת העל".

(הפועל רעננה)