עומק ההצלחה בעמק הכדורמים

קרדיט: פטריסיה בן עזרא
קרדיט: פטריסיה בן עזרא
קרדיט: פטריסיה בן עזרא
קרדיט: פטריסיה בן עזרא
קרדיט: פטריסיה בן עזרא
קרדיט: פטריסיה בן עזרא
קרדיט: פטריסיה בן עזרא
קרדיט: פטריסיה בן עזרא
קרדיט: פטריסיה בן עזרא
קרדיט: פטריסיה בן עזרא
זו אולי עוד לא שושלת הכדורעף של הפועל מטה אשר עכו, השכנה מצפון, אבל הפועל פלרם גוש זבולון כדורמים עושה קולות של אימפריה בהתהוות. עוד פריפריה צפונית של יישובים קטנים סביב מספר קיבוצים דומיננטיים, עוד מועדון אדום של הפועל המחובר היטב לקהילה לצד הישגיות בלתי מתפשרת, זהו סיפור עמק זבולון הפורה, שחגג השבוע אליפות שניה ברציפות, דאבל שני ואליפות מספר 5 בהיסטוריה

המועדון, שהוקם ב-1972, התנהל במשך יותר מ-30 שנה בצל הכרישים של הענף מהעיר ומהכפר, עד שב-2004 הוקמה העמותה החדשה, שקיבלה החלטה לזנק מעלה. יור המועדון מאז ועד היום, דני אלימלך, המשמש גם כמנהל מחלקת הספורט והנוער במועצה האזורית זבולון: "ראינו שממילא התקציב הוא כחצי מיליון שקלים כולל הפעלת הנוער והתשתית, והבנו כי עם תוספת של פחות מ-100 אלף שקלים אפשר להתחזק ולהתמודד על תואר. היתה וישנה גם הבעיה ששחקנים שצמחו מקבוצות הילדים התנדבו ליחידות מובחרות והיינו חייבים למלא את השורות ברכש מבחוץ. גם השנה עזבו אותנו שבעה שחקנים לטובת יחידה מובחרת".

עמוס נצר, לשעבר שוער נבחרת ישראל, שהיה אז מנכל חברת פלרם שבקיבוץ רמת יוחנן, שימש כיור עמותה וגייס ספונסרים בנוסף להיותה של פלרם ספונסרית ראשית עד היום. כיום, נצר הוא ראש המועצה האזורית זבולון. האליפות הראשונה עוד רשומה עם כוכבית, בשנת 2006, מכיוון שהיא משותפת עם השכנה והיריבה המיתלוגית הפועל קריית טבעון, בגלל מלחמת לבנון השניה שקטעה את הליגה, אבל ב-2009 נחגגה אליפות ראשונה כדת וכדין בהנהגת קפטן טל גרודמן, כיום המאמן שחתום על התארים בשנים האחרונות ומאמן ראשי במועדון.

ממש מחר (שישי) אמורה הנהלת המועדון להתכנס ולדון בנושא גביע אירופה. על הפרק, גביע האלופות או גביע לן בו המוקדמות הן בית אחד של ארבע קבוצות המשחקות על כרטיס אחד לשלב הבא, כשאחת מהן היא המארחת. תקציב הקבוצה, המתקרב היום למיליון שקלים, יידרש לעלות בעוד כ-100 אלף שקלים, ובהנהלה ישקלו את כל האופציות.

158 ספורטאים כיום במועדון, בכל הגילאים, והמועצה תתמודד על מכרז "קול קורא" לבניית בריכה חדשה כדי להתרחב עוד. אלימלך: "הבריכה קטנה ואין לנו מספיק שעות בריכה. אנחנו שואפים להקים קבוצת נשים. יחד עם זאת אני מסיר את הכובע בפני קיבוץ רמת יוחנן שתומך ונותן לנו את הבריכה. בלעדיה אפשר לסגור את הענף באזור".

11 יישובים משתתפים בשגעון הכדורמים, כולל יישובים בדואים, ומדובר בפרויקט חינוכי אחרי הכל. אלימלך: "הדרך חשובה יותר מהתוצאות. הענף הזה עוזר לעצב אופי של ילדים. יש לנו, למשל, נער באחת הקבוצות הצעירות, שהיה בלאגניסט בלימודים, היה הופך שולחנות ומה לא. טרור. הכדורמים שינה אותו וכיום הוא מנהיג את השכבה שלו ומאגד אותה סביב הכדורמים.
הכדורמים עושה את העבודה. אנחנו בקשר עם המורים, מעורבים בשיעורים פרטיים לשחקנים, הרצאות, ובכלל בהקניית ערכים בשיתוף עם בתי הספר".

מרכז הפועל הוא שותף מלא בהצלחה, כפי שאומר היור אלימלך: "הפועל זה כמו בית. במרכז הפועל יש רוח של ספורט, והאנשים שם עושים עבודה טובה. נעים לנו לבוא לשם כי מגלים שם, במרכז הפועל, אכפתיות ורצון לסייע לספורט".