עוד תואר באוניברסיטה לרוגבי

(קרדיט: אלכס אלט)
(קרדיט: אלכס אלט)
(קרדיט: אלכס אלט)
(קרדיט: אלכס אלט)
(קרדיט: אלכס אלט)
(קרדיט: אלכס אלט)
אסא תל אביב ממשפחת מרכז הפועל אמנם נאלצת להמשיך ולארח משחקים בפארק העירוני אבל זוכה בעוד גביע מדינה כדי להשלים טריפל יחד עם אליפות הרוגבי 7 האולימפי ואליפות מספר 15 מאז שנת 1975 ברוגבי 15 המסורתי

העונה האחרונה היתה דרמטית עבור התל אביבים. במסגרת הניסיון להתמקצע ולהתקדם, הובא אל משבצת המאמן סטפאן לורנס מצוות האימון של מועדון האריות בדרום אפריקה, מעצמת רוגבי עולמית. הקבוצה אמנם זכתה באליפות הרוגבי 7 תחתיו, אבל בכללי, השידוך לא עבד, וממש בתחילת 2019 הוחזר המאמן רענן פן.

זה נגמר מתוק, כרגיל עם פן, שסגר בכך ארבע אליפויות ושלושה דאבלים בשש העונות תחתיו, ומתוק במיוחד מפני שהתארים הושגו במשחקי הכרעה מול היריבה הגדולה הפועל יזרעאל, נגדה רושמת תל אביב ארבעה ניצחונות העונה.

יור המועדון אלישע רובין: "אנחנו מנסים תמיד להתחדש, להוביל ולהיות ראשונים בכל ולכן הבאנו מאמן זר ממדינת רוגבי. ההתחלה היתה טובה אבל לא התאמנו זה לזה למרות שהרמה שלו מאוד גבוהה. ביקשנו מרענן לחזור, הוא חולל מהפיכה והתוצאות מדברות בעד עצמן".

120 ספורטאים כולל המועדון, כולל רוגבי 7 נשים, קבוצה שחגגה אף היא אליפות העונה, וילדים מגיל 12 ומעלה. המועדון נוסד ב-1973 על ידי דייב קפלן שהוא חלק מגל עלייה מדרום אפריקה, שהניב פתיחת מועדונים גם בירושלים, חיפה ויזרעאל.

אלישע עצמו התחיל דרכו במועדון כשחקן כבר מהימים הראשונים, והבן שלו, אדם רובין, הוא כיום קפטן הקבוצה. רובין: "עברנו דרך ארוכה וכיום המאמנים עובדים בשכר וכל הסיפור מסודר מאוד עם מערכת מקצועית וניהולית מאורגנת. חלק מהשחקנים מקבל שכר במסגרת פרויקט נבחרת ישראל ברוגבי 7 האולימפי ואנחנו מנסים במקביל להרים את הרף המקצועי ולאתגר את השחקנים גם בתוך המועדון. אנחנו מספקים הכי הרבה שחקנים לנבחרות ישראל השונות".

במסגרת האג'נדה הזו נסעה הקבוצה לקפריסין לאחרונה, למשחק אימון מול האלופה המקומית ברוגבי 15, וניצחה אותה. רובין: "ננסה לקיים מפגשים נוספים כאלה ואולי נבדוק אפשרות להשתתף בגביע אירופה אם יהיה לנו מספיק אומץ וחוצפה. עד כה היינו עסוקים בעיקר בפיתוח וקידום אבל היינו רוצים להגיע גם לאירופה".