עובדים, רצים. ליגה

בכנס ה-8 של הפועל "רצים בעבודה" חולקו פרסים לא על פי זמני ריצה אלא על פי כמות השתתפות של עובדים ועבור שיפור זמנים. מרכז הפועל ממשיך לעודד אורח חיים בריא במקומות העבודה השונים כפי שהוא עושה בכל מקום, ועמותת "רצים בעבודה" ממשיכה לצמוח

בסוף השבוע התקיים הכנס המקצועי ה-8 של מועדון האתלטיקה הפועל "רצים בעבודה" המשמש כבית של הרצים במקומות עבודה ופועל במסגרת מרכז הפועל, המארח ומארגן את הכנס. מאז הוקמה העמותה זינק מספר הרצים מ-250 ל-700, ומרכז הפועל עושה הכל כדי להעניק לרצים חוויה, בין היתר על ידי מתנות כגון תיק גב לריצת שטח (לוקר) ומתנות נוספות לאורך זמן ואשר מסייעות לפעילות הספורטיבית.

רכזת האתלטיקה במרכז הפועל, חגית אמסלם, פתחה את הכנס שהתמקד הפעם בריצות ארוכות ואמרה כי מרכז הפועל, בהנהגת המנכל יורם ארנשטיין, רואה חשיבות בפניה אל הקהל הרחב בתחום זה ובעידוד קיום אורח חיים בריא במקומות העבודה השונים. על כן, מטרת עמותת הפועל רצים בעבודה היא להפוך את הליגה למקצועית יותר ולשפר את חוויית הרצים. רבים מהרצים כבר רשומים באיגוד האתלטיקה בישראל, ומעל ל-250 רצים השלימו מכסה של ארבע תחרויות שזהו הסטנדרט הנדרש לתקצוב מהטוטו.

אמסלם בירכה את היו"ר החדש של העמותה, אילן בוכריס, העושה תפקידו בהתנדבות, ואמרה: "בזכות שיתוף הפעולה שלכם הענקנו השנה 50 אחוז הנחה ברישום למרתון תל אביב ו-30 אחוז הנחה על מרתון ירושלים. אנחנו מוציאים בשנים האחרונות, מדי שנה, משלחות של רצים למירוצים בחו"ל. למשל, בשנה שעברה הוצאנו קבוצות לתחרות בנורמנדי ובפלמה. רק לאחרונה שבו ארבעה רצים מתחרות ריצה בדה בול שבצרפת והכל במסגרת מדיניות הפועל של ספורט למען הקהילה. וזו רק ההתחלה. ככל שיותר ויותר רצים ירבו לרוץ במירוצים בעלי תו תקן כך נזכה לתמיכה ממשרד הספורט ונוכל להעניק יותר".

אגב, שלושה מהרצים זכו בצרפת במדליות זהב בקטגוריות שונות, ורץ נוסף זכה במדליית כסף. אמסלם הודתה גם לכל הגורמים שסייעו להצלחת הכנס: מנכל הפועל יורם ארנשטיין, היו"ר אילן בוכריס, שותפה של אמסלם בניהול העמותה דוד זוארץ, לרצים המתנדבים ליאור פרקוביץ מעיריית תל אביב ואבי פרץ מבנק הפועלים, וכן תודה מיוחדת לנותני החסויות, האגן טק ונייטשר וואלי.

דוד זוארץ: "אנחנו משקיעים המון גם בהכנת הכנס מדי שנה על מנת שיצליח כפי שאנחנו דואגים כל הזמן לרווחת הרצים שאליהם אנו קשובים כל הזמן. בחודש יולי תיפתח ההרשמה לעונה הבאה ואנחנו קוראים למקומות עבודה נוספים להצטרף אלינו".

השנה, במסגרת מדיניות הפועל לקדם ספורט בפריפריה, הוחלט לערוך את מירוץ פתיחת השנה של הליגה בקרית מלאכי, ועל כן עלה אל הבמה מנכל העירייה תמיר היזמי וסיפר על המרוץ ועל העיר.

לאחר מכן החל שלב הענקת הגביעים. וועדה מתוך הרצים קבעה קריטריונים שלקחו בחשבון שיפור זמנים, אחוזי השתתפות לקבוצה ומספר מירוצים.

הרצה בעלת שיפור הזמנים הגבוה ביותר במקצה 5 ק"מ: חגית פריגר ממשטרת ישראל. גברים: נחום פלדון מג'נרל מוטורוס.

10 ק"מ: עידן שרעבי ממשטרת ישראל. נשים: רחלי יהב ארליכמן מבנק הפועלים.

21 ק"מ: ברכה גרוסמן מהדסה. אבי אדטו מרפאל.

הקבוצה בעלות אחוז משתתפים הגבוה ביותר: בנק הפועלים.

הקבוצה בעלת מספר מירוצי תו התקן הגבוה ביותר: סלקום.

בחודש הבא יתקיים מרוץ סיום העונה בהרצליה למרחק 5 ק"מ והוא יהיה פתוח לקהל.

תמונות: חגי פנקר