עדיין יפה באדום

(אמיר ירחי)
(אמיר ירחי)
אליפות מספר 17 לקבוצת הגברים של הפועל מטה אשר עכו כדורעף, מספר 7 עבור המאמן נועם כץ ב-8 שנותיו בתפקיד. בטרם ערפל הקורונה והמיתון הכלכלי יפקדו את הענף, וכץ יתפנה לנבחרת ישראל, מרשים לעצמם האדומים לענות למבקרי החלטת האיגוד על הפסקת העונה, ליהנות קצת מתואר שנחגג לראשונה ללא הקהל האדום והמסור אבל עם מאזן נצחונות מרשים של 0-19 בכל המסגרות, עם צעירים חדשים ומבטיחים ולאחר שרק ב-5 מערכות הפסידה הקבוצה לאורך כל העונה

 מי שלא חווה פעם חגיגת זכיית אליפות באולם נעמן המיתולוגי לא יבין את סצינת הכדורעף של הגליל המערבי עליו מנצח מועדון הפועל מטה אשר עכו, וזה משהו שחסר מאוד לאדומים בעונה המוזרה הזו. אימפריית הכדורעף סופרת כבר 17 אליפויות לאחר החלטת האיגוד להכתירה כאלופת 2020 כדורעף גברים, אבל למרות שעשתה זאת במאזן ניצחונות של 0-16 ולאחר שרק ב-5 מערכות לאורך כל העונה לא ניצחה, אין הפעם חגיגות, האולם ריק וגם צריך לענות למבקרים מחוץ לאולם.

יור המועדון מיכאל קישון: "אני מסכים לכך שבמפעל הגביע הכל יכול היה לקרות אבל לא רואה קבוצה שהיתה מנצחת אותנו בסדרת אליפות של חמישה משחקים. היתה לנו קבוצה טובה ומאוזנת העונה, עם אווירה טובה, וידענו לאן אנחנו הולכים. חבל שהעונה לא נמשכה עד סופה. יש הרגשת פספוס כי העניין אצלנו הוא לא רק לקבל תואר אלא לחגוג אותו עם הקהל הנפלא שלנו. בכל אופן, על פי היכולת, התואר מגיע לנו".

עבור המאמן (שגם מאמן את נבחרת ישראל), נועם כץ, מדובר בתואר אליפות שביעי בשמונה שנותיו במועדון, והשלישי ברציפות. "סיום באמת לא שגרתי אבל את חלקנו עשינו כשהיינו מושלמים בכל המסגרות. השחקנים מאוד מאוכזבים, גם מכך שמשחקי הגביע בוטלו. הלוואי ויכולנו לחזור לשחק מול הקהל שלנו. אני לא זוכר עונה בה היינו כה דומיננטיים ועוד עם שני צעירים בהרכב, שני חיילים, עידו דוד, שפרץ העונה, והליברו עומרי רויטמן. הפתענו אפילו את עצמנו".

כץ ניגש בקרוב למשימת מוקדמות אליפות אירופה של נבחרת הגברים, ולפני כן מסכם בכל זאת, מקצועית, את הפועל מטה אשר עכו של העונה החולפת: "היו קבוצות טובות בצמרת העונה, ואני מעריך אותן, אבל מישהו היה צריך לנצח אותנו שלוש פעמים כדי לזכות באליפות ואני לא רואה מי היתה מצליחה לעשות זאת. אם היה בטבלה פער של ניצחון או שניים, לא הייתי אומר את זה. הפועל היתה העונה קבוצה מאוד מחוברת, כשהמטרות האישיות של השחקנים השתלבו עם מטרות הקבוצה וזה הביא להרמוניה בה השחקנים מחויבים לקבוצה. שיחקנו כדורעף נכון, כדורעף אטרקטיבי, שהקהל נהנה לראות. הלוואי עוד שנים כאלה".

הלוואי, אבל האמת היא שהעתיד מעורפל מאותה סיבה שבגינה הופסקה העונה, הקורונה והמשבר הכלכלי. אין ספק כי המועדון המצליח ייאלץ להצטמצם בתקציב, וכל הענף צפוי לעבור מיתון.

קישון: "אליפות קצת עצובה, במובן הזה. תהיה ירידה דרמטית בתקציבים כי המצב מאוד קשה. אני מקווה שתהיה לנו קבוצה טובה. לא מאוד טובה לצערי, אבל נקווה לטוב. נעשה את הטוב ביותר. בעונה הבאה הכל פתוח בליגה. הפועל כפר סבא נראים כרגע הכי חזקים. הספורט כולו והכדורעף בפרט הולכים לקראת מיתון. עצוב שאתה מתקדם, מתקדם, מתקדם, ואז מקבל רוורס".

כידוע, מרכז הפועל סייע לכל המועדונים בזמן סגר הקורונה, וכך גם מטה אשר עכו. היור קישון מודה על כך ומקווה גם להמשך: "מרכז הפועל תמיד נתן לנו גב חזק, וכך היה גם בחודשי הקורונה האחרונים, כשסייע לכל הקבוצות. אני מקווה שהוא יסייע לנו גם בהמשך".