עדיין חלוצה מרכזית

(שאיר סרוטי)
(שאיר סרוטי)
ראשונה משמאל: נופר אדלמן
ראשונה משמאל: נופר אדלמן
מימין: שי קקון, נופר אדלמן ויולי ברוך
מימין: שי קקון, נופר אדלמן ויולי ברוך
חלוצת השייט הישראלי האולימפי בסירת הלייזר, נופר אדלמן, מכינה את הדור הבא בהפועל שדות ים כדי להיות הראשונה גם כמאמנת. השבוע היא חגגה מדליה אירופית יוקרתית של חניכתה שי קקון וחזרה לעבוד עם 13 פרחי הלייזר של המוועדון

חלוצת השייט הישראלי בסירת לייזר במשחקים האולימפיים, נופר אדלמן, בונה את הדור הבא במועדון הפועל שדות ים, ובשבוע שעבר קיבלנו איתות נוסף על עתיד מבטיח כשחניכתה, שי קקון, שבה מהונגריה עם מדליית הכסף של אליפות אירופה עד גיל 17 בדגם הלייזר האולימפי עליו שטה נופר בעצמה באולימפיאדות בייג'ין 2008 ולונדון 2012.

נופר מספרת על התחרות הקשה באגם באלאטון, הונגריה: "מזל שלא יצא לי להתחרות שם. רק בשלושה ימים מתוך שישה ימים היתה רוח. אגם זה לא ים. אלה תנאים קשים ליהודים".

קקון, רק בת 15 וחצי, זכתה בשנה שעברה במדליית הזהב עד גיל 16 של אליפות אירופה, במדליית הארד האירופית הכללית לנוער וסיימה חמישית באליפות העולם אבל זה היה בלייזר לנוער, קטן יותר. הפעם, מעבר למדליה היא סיימה במקום ה-12 בדרוג הכללי עד גיל 19 ומייד אחריה במקום ה-13 חניכה אחרת משדות ים, יולי ברוך בת ה-17 וחצי. זהו הישג מכובד ביותר בדגם האולימפי לנשים בוגרות עבור הצעירות מהפועל שדות ים.

עד כה, נופר אדלמן היא הישראלית היחידה שהעפילה אל המשחקים האולימפיים בסירת הלייזר והיא מקווה להיות חתומה גם כמאמנת על הישג כזה. "זה החלום שלי. עובדים על טוקיו אבל יש לציין שהבנות עוד צעירות והכוון הוא יותר פריז 2024 מה גם שהקריטריונים הוחמרו. אם כבר אז בטוקיו 2020 יש סיכוי שנראה ישראלי בגברים, שגיא גלנץ מהפועל חיפה".

בדגם הלייזר לוקח יותר זמן להגיע אל הצמרת מאשר בדגמים אחרים, ותהליך המעבר מנוער לבוגרים ארוך יותר בסירת יחיד לא פשוטה וגדולה זו. בינתיים בשדות ים מאפשרים לאדלמן להצמיח את העתודה הכוללת 13 שייטות ושייטי לייזר, ונופר משמשת גם כמאמנת נבחרת ישראל בתחרויות הבינלאומיות.

"אנחנו על הדרך הנכונה בהפועל שדות ים. המועדון משקיע בכל החזיתות וכך גם בלייזר ככל האפשר. אני מאוד אוהבת לאמן. אין טוב יותר מאשר להיות ספורטאי אבל את הפרק הזה כבר חתמתי".