סרט אחר

לינוי אשרם מהפועל ראשון לציון נתנה הצגה מושלמת באליפות ישראל ושמה מאחור את נפילת הסרט באליפות אירופה. איילת זוסמן, המאמנת לצד ילנה קופילנקו, מדברת על השינוי מאז המדליה ההיסטורית באליפות העולם: "יכול להיות שמה שקרה באליפות אירופה נובע מעודף לחץ על כתפיה. כיום לינוי חוששת לאכזב מדינה שלמה"

מתעמלת הפועל ראשון לציון, לינוי אשרם, מהטובות והמצליחות בספורטאיות ישראל כיום, נתנה הצגה לקהל הישראלי באליפות ישראל עם זהב בכל המקצועות ובקרב-רב ועכשיו היא פנויה להתכונן לאליפות העולם בסופיה, תחרות השיא של שנת 2018, בעוד כחודשיים.

לפני כן באליפות אירופה סיימה החניכה של ילנה קופילנקו ואיילת זוסמן במקום הרביעי, ולאחר שזכתה אשתקד במדליית הארד של קרב-רב אליפות העולם, שאלנו את זוסמן אם מדובר בנסיגה כלשהי או תקלה.

זוסמן:"אנחנו תמיד רוצות להגיע אל ההישג הכי גדול אבל אף פעם לא מכוונות למדליה. מדליית הארד באליפות העולם בשנה שעברה היתה סנסציה. באליפות אירופה השנה לינוי כבר היתה פייבוריטית ויכולה היתה שוב לזכות במדליה אבל קרתה תקלה בתרגיל הסרט ואנחנו עובדות קשה כדי לתקן. הסיכויים למדליה קיימים תמיד אבל תלוי כיצד לינוי תבצע את התרגיל ומה היריבות יעשו. אליפות העולם היא תחרות קשה בת חמישה ימים".

זוסמן מסבירה את השינוי שחל מאז הבום הגדול של 2017 עם הזכייה ההיסטורית של לינוי, הישג כמותו לא נחלה אף מתעמלת עד אז, מדליה בקרב-רב אליפות העולם: "קשה יותר להיות בטופ מאשר להגיע אליו ויש גם יותר ציפיות כיום. הכושר של לינוי דוקא טוב יותר השנה וביום נתון היא מסוגלת למדליה. יכול להיות שמה שקרה באליפות אירופה נובע מעודף לחץ על כתפיה. כיום לינוי חוששת לאכזב מדינה שלמה ולא רק את עצמה כפי שהיה בעבר".

לינוי תופיע בתחרויות סבב גביע האתגר במינסק וקאזאן לפני אליפות העולם, ובינתיים היא עובדת עם לנה ואיילת על תרגילים חדשים, חלקם נוסו באליפות ישראל אותה היא צלחה ללא נפילות.

ובינתיים, הצלחה גדולה לדור העתיד של הפועל, כפי שראינו באליפות ישראל. נטלי רייץ מהפועל חולון זכתה במדליית הארד של הקרב-רב, מדליות כסף בסרט ואלות ומדליית ארד בחישוק.

במועדונה של אשרם, הפועל ראשון לציון, גילינו שתי אלופות חדשות. דריה אטמנוב זכתה בזהב לשנתון 2005, נויה פיירמן הוכתרה כאלופת שנתון 2008.