אילת ערוכה לספורטיאדה ה-36 בחודש הבא

9,000 ספורטאים ממקומות עבודה מתאמנים לקראת אירוע השיא השנתי על שפת הים האדום. 16 ענפים, מופע פתיחה ענק והרקדה המונית יהוו חלק מפסטיבל הספורט הגדול בישראל

הנה מגיעה הספורטיאדה ה-36 ע"ש יורם אוברקוביץ, ה"חג" הגדול הבא שאחרי החגים ואשר לו מייחלים ומצפים אלפי ספורטאים-עובדים כל השנה. כרגיל, אנחנו נפגשים באילת, המעמידה לרשותנו את מיטב מתקני הספורט של העיר, והפעם ב-1 בנובמבר, החל מטקס הפתיחה (מלון ספורט, 20:30) בו אבי סינגולדה וחברים מארחים את מירי מסיקה, שמעון בוסקילה וקובי אפללו, ועד הסיום ב-5 בנובמבר. למחרת, 9,000 ספורטאים מסתערים על הפרסים ב-16 ענפים: ריצה, אופני הרים, שייט, קיאקים, ברידג', ששבש, שחיה, שחמט, קליעה, טניס שולחן, טניס, כדורשת, כדורעף, כדורסל, קטרגל, כדורגל.

מספר אירועים מיוחדים יתקיימו במסגרת פסטיבל הספורט הגדול בישראל. ביום רביעי (2.11) תתקיים הרקדה ישראלית המונית ברחבת מול הים. באותו יום תיפתח בים תחרות גלשני סאפ, בעמידה, המחברת את הספורטיאדה אל שיגעון השייט הגדול והעדכני ביותר בארץ, לנשים ולגברים. שני מרוצים גדולים יתקיימו, ל-5 ק"מ (יום רביעי) ו-10 ק"מ (יום שישי), ובשחיה אנחנו משתתפים ב"קריעת מפרץ אילת" (יום שישי) עם מקצים ל-1 ק"מ ול-2 ק"מ.

בשידורים וכתבות מהספורטיאדה ניתן יהיה לצפות בערוצים ספורט 1 ו-2 בטלוויזיה, וכן באתר האינטרנט "דאבל פס" שילווה גם השנה את האירוע כולו. הספורטאים עצמם מוזמנים לתייג עצמם בדף הפייסבוק של מרכז הפועל ולשלוח סיפורים לאתר מרכז הפועל.

גם הן יהיו שם. מאמאנט (עדי מלול)

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות החדשה: "הספורטיאדה היא לא רק חגיגה של סולידריות בין העובדים, אלא גם אחד הסמלים היפים של העבודה המאורגנת".

פרוספר בן חמו, יו"ר דירקטוריון הפועל: "הספורטיאדה היא פיסגת הפעילות הספורטיבית בכל ענפיה. הספורט הוא שפת השלום והאחווה בין כל אומות העולם".

יורם ארנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל: "ארועי הספורט באילת הינם תוצאה של שיתוף פעולה בין מרכז הפועל לבין עמותות הספורט במקומות עבודה ברחבי הארץ. הפועל זוכה לסיוע רב מרכזי הספורט במקומות העבודה, מוועדי עובדים, ראשי מרחבים, ממנכלי עמותות, מראשי ההסתדרות, ובראשם ו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. היכולת הרבה של ההסתדרות החדשה לשמר את זכויות העובדים, את תנאי רווחתם בהסכמים קיבוציים והכנסת פעילות הספורט במסגרת הסכמים אלה, הינה אבן יסוד בפעולתן של עמותות הספורט במקומות העבודה ושל תחרויות הספורטיאדה".