ספורטאי השנה של מרכז הפועל: יובל פרייליך

(אוגוסטו ביצי)
(אוגוסטו ביצי)
(אוגוסטו ביצי)
(אוגוסטו ביצי)
(אוגוסטו ביצי)
(אוגוסטו ביצי)
שתי הזכיות של יובל פרייליך באליפות אירופה לנוער היו בזמנו רק המתאבן, כך התברר השנה כשסייף הדקר מהפועל כפר סבא ניצח בגמר אליפות אירופה בוגרים והיה לישראלי הראשון שעושה זאת ועל כן אלוף אירופה הוא ספורטאי השנה של מרכז הפועל

 פרייליך בן ה-24 כבר עסוק בימים אלה בהכנות אחרונות לתחרויות הקריטריון האולימפי לטוקיו 2020, אבל הבשורה על זכייתו בפרס והכתרתו בטקס השנתי של אלופי הפועל החזירה אותו אל הרגעים המרגשים בחודש יוני בגרמניה: "זה היה יום שונה בתחושה. זרימה כמותה לא הרגשתי באף תחרות. הזכיות שלי בתואר האירופי לנוער ביססו אותי כסייף אבל עם כל הכבוד להישגי נוער, זה פחות יוקרתי, ואני שמח שביססתי את עצמי גם כספורטאי בכיר בבוגרים. העיקר עכשיו זה להגיע לטוקיו. הקריטריון הוא מהקשים ביתר שיש בספורט מה גם שישראל איננה מעצמת סיוף והקריטריון נותן יתרון למדינות החזקות תחילה".

ביורו 2019 שהתקיים בדיסלדורף הוא גבר על יריבים מהצמרת העולמית כולל אוקראיני שהיה אלוף עולם, ואילו בגמר הוא הכניע את סגן האלוף האולימפי ממעצמת הסיוף איטליה. "הניצחונות האלה מעניקים ביטחון גם להמשך. אתה לא מנצח תחרויות כזו במקרה".

ולקראת טקס הפרסים של מרכז הפועל אומר פרייליך: "אני מאוד שמח על ההוקרה של מרכז הפועל שהיא חשובה קודם כל לענף הסיוף בישראל. אני מקווה שזה ייתן עוד חשיפה ודחיפה לענף ושמח שאני חלק מתהליך. הפועל כפר סבא היא הבית השני שלי, שם צמחתי והתפתחתי אצל המאמן שלי עד היום, אוהד בלוה. לא חסר לי שם כלום, זו משפחה שניה, החל מהאווירה הנהדרת ועד העזרה שמחוץ לאולם הסיוף. מועדון נפלא".