ספורטאי השנה של הפועל: יואב כהן

(קרדיט יהונתן נויברט)
(קרדיט יהונתן נויברט)
(קרדיט יהונתן נויברט)
(קרדיט יהונתן נויברט)
(קרדיט יהונתן נויברט)
(קרדיט יהונתן נויברט)
(קרדיט יהונתן נויברט)
(קרדיט יהונתן נויברט)
גולש הרוח מהפועל שדות ים סיים רביעי בטוקיו 2020, חמישי באליפות העולם והוכתר כאלוף אירופה. הוא חולל מהפך במבחנים הישראליים לכרטיס האולימפי כשהקדים את שחר צוברי והיה קרוב מאוד למדליה אולימפית. בראיון לאתר מרכז הפועל אומר כהן: "הגעתי לשיאי כשהייתי צריך. זה שהמרוץ הישראלי לטוקיו נפתח מחדש בגלל הקורונה, החייה את הכל ונתן לי הזדמנות שניה אותה לקחתי בשתי ידיים. נתתי הכל מעצמי, למדתי דברים והכל התחבר"

 16.10.21

גולש הרוח יואב כהן מהפועל שדות ים מצטרף לרשימת הספורטאים שחוזרים הביתה מהמשחקים האולימפיים כשהם חצויים בהרגשתם. מצד אחד אתה מדורג גבוה בגמר, מרחק אפסי ממדליה, מצד שני, זו בדיוק הבעיה עם המקום הרביעי. "הרגשת פיספוס והישג שיא בו זמנית", מספר כהן ממרחק הזמן. "הייתי קרוב להגשמת החלום, וזה מתסכל, אבל עדיין התוצאה מכובדת ואני רואה הכל בפרופורציות".

כהן בן ה-22 הגיע בדיוק בזמן לשיאו בדגם גלשני ניל פרייד, כשהיה צריך לנצח במבחנים הישראליים להשגת הכרטיס לטוקיו, שנה אחת לאחר שהוקפאו בגלל סגר הקורונה, ובשיוט המדליות ביפן הוא הציב עצמו סופית בצמרת העולמית. בשנה שעברה הוא הוכתר כאלוף אירופה, סיים חמישי באליפות העולם השנה, וזאת לאחר שבגילאים הצעירים כבר אותת עם שלל זכיות. רק בשנה שעברה הוא נותר מחוץ למשלחת לטוקיו כששחר צוברי, המדליסט האולימפי מהפועל אילת, זכה בכרטיס הישראלי, אבל דחיית המשחקים האולימפיים בשנה פתחה שוב את המרוץ וכהן הקדים את כולם הפעם.

"שנת הקורונה היתה הטובה ביותר שלי עד היום מבחינת גלישה.הגעתי לשיאי כשהייתי צריך. זה שהמרוץ הישראלי לטוקיו נפתח מחדש בגלל הקורונה, החייה את הכל ונתן לי הזדמנות שניה אותה לקחתי בשתי ידיים. נתתי הכל מעצמי, למדתי דברים והכל התחבר. מאמן הנבחרת גור שטיינברג, הספונסרים, הנבחרת, כל אלה נתנו לי בסיס טוב להצלחה והכל הביא את הכישרון שלי לידי ביטוי".

כידוע, דגם הגלשן האולימפי הוחלף, ועכשו כהן צריך להתחיל הכל מחדש עם הדגם החדש שיושק בפריז 2024, גלשן הפויל. "זה לא משנה מה אני רוצה. יש מציאות ואיתה צריך להתמודד. ברור לי שאחרי שהגעתי לצמרת העולמית בניל פרייד אני צריך להתחיל שוב במרוץ לטופ בדגם החדש ולחזור על כל מה שעשינו בארבע השנים האחרונות. זה אתגר מעניין, גלשן כייפי שאני נהנה לעשות שואו איתו, נהנה להגשים את עצמי ולא אומר לעצמי 'אוי לא עוד קמפיין מההתחלה'. אני אוהב את הדרך ואת אורח חיי. כבר בשבוע הבא אני טס לאליפות אירופה במרסיי כשהמטרה היא להיכנס לעניינים הכי חזק שאפשר ואז להגביר".

יואב הגיע אל הגלישה בגיל 8 לאחר שדודו, גולש גלים, רשם אותו לקייטנת גלישה בשדות ים. בגיל 12, כשהוריו הכירו בכך שהילד טאלנט, עברו לגור בקיסריה כדי להיות קרוב למועדון השייט הפועל שדות ים. "היה חשוב לי להיות קרוב לים. כל ההסעות היו קשות עד אז. לאחר שעברנו כבר נהייתי עצמאי. מההתחלה נהניתי מהעיסוק הזה. הפועל שדות ים היא בית ובסיס להצלחה שלי. המאמנים, האווירה, התמיכה. כל הדברים שבונים אותך עוד לפני שאתה מוכר ומצליח".

על בחירתו כספורטאי השנה של הפועל: "מאוד התרגשתי. האמת שהייתי מופתע. לא ציפיתי לזה. ממש כיף שאנשים רואים ומודעים להישגים שלך ולעבודה הקשה שהשקעת. לא שאני עושה את מה שאני עושה בשביל פרסים, אבל זה נותן דלק להמשך. תודה רבה למרכז הפועל על התמיכה ותודה גדולה לאיגוד השייט, הוועד האולימפי והספונסרים שלי, וולבו ישראל ובנק הפועלים".