ספורטאי השבוע של הפועל: תחלוויאני (לואי) מלקה

הרץ מהפועל עמק חפר התחרה לראשונה במרתון וניצח עם תוצאה מבטיחה, 2.14.55 שעות במרתון טבריה 2020

גיל: 22

מאמן: איימרו פאלורו

ביוגרפיה: הגיע לארץ בגיל 14 כפליט מאריתריאה, דרך המדבר, ללא המשפחה שנותרה באריתריאה ואשר אותה לא ראה מאז. אין לו אזרחות ישראלית ועל כן הוא לא נחשב אלוף ישראל למרות שמרתון טבריה מהווה את אליפות ישראל. בשנה שעברה ניצח במקצה חצי המרתון בטבריה וכבר זכה פעמיים במדליות באליפות ישראל למרוצי שדה

התחלה: "תמיד אהבתי לרוץ ויום אחד התלהבתי מתמונה של טדסה זרסניי מאריתריאה, שהיה אלוף עולם במרוצי שדה, שיאן עולם בחצי מרתון ומדליסט אולימפי בריצת 10,000 מטר. הוא סיקרן אותי"

על ההישג בטבריה: "עברתי מחנה אימון טוב באתיופיה והמאמן שלי אמר לי שאני יכול להגיע לתוצאה טובה. האמת, עכשיו אני מרגיש שיכולתי לרוץ אפילו מהר יותר. הגוף הרגיש לי טוב ואני יכול ליותר אבל שמח מאוד שבמרתון הבכורה שלי ניצחתי בתחרות שלא היתה קלה ועוד עם תוצאה יפה"

באופק: "ממשיך הלאה, מתאמן כל יום, מטפל בעצמי ומחכה להודעה מהוועד האולימפי הבינלאומי אם אוכל לרוץ באולימפיאדת טוקיו בקיץ כחלק מנבחרת הפליטים. אם אתאמן טוב וישלחו אותי למחנה אימונים, אז אפשר לקבוע כבר ל-2.10 שעות, כך אני מאמין. המטרה שלי היא 2.06"

מחוץ לספורט: גר אצל משפחה מאמצת בפנימיית הדסה נעורים, שם גם סיים את לימודי התיכון וכעת משלים לימודי אנגלית

המוטו לפני זינוק לתחרות: "אני חוזר אחורה אל כל מה שעבר עלי, חושב על האימונים הקשים שעשיתי ואומר לעצמי שהכל אפשרי כי עבדתי קשה בשביל זה"