ספורטאי השבוע של הפועל: שחר לוין

(קרדיט: אלי בן גוזי, הפועל אשדוד)
(קרדיט: אלי בן גוזי, הפועל אשדוד)
(קרדיט: הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
(קרדיט: הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
(קרדיט: הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
(קרדיט: הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
הקיצוני השמאלי של הפועל אשדוד הצטיין עם שישיית שערים בגמר הגביע בו ניצחו האדומים 20-25 את מוליכת הטבלה רמת השרון אבל הוא מאותת, "אולי זו שירת הברבור", לקראת תחילת ההתמחות בעריכת דין. אחרי שני גביעים הוא רוצה אליפות ראשונה בקריירה (ואחרונה?), והעיקר, ליהנות מההמשחק כי רק ככה מנצחים, לדבריו. ואולי בכלל הוא היה צריך ללכת לכדורגל כמו הדוד ניר לוין, הוא תוהה לפעמים. "הוא תמיד עוקב ומפרגן ואף הגיע לגמר הגביע". על הפועל אשדוד: "יש תקציב יפה אבל צריך לדעת לקבל החלטות ומתברר כי הם מקבלים החלטות טובות. יישארו בצמרת הרבה שנים"

 שם: שחר לוין

מועדון: הפועל אשדוד כדוריד

גיל: 28

מאמן: אנדראה ווקביץ

התחלה: "ניסיתי כמה ענפים אבל הכדוריד תפס אותי כשהלכתי לחוג בבית הספר בכיתה ג עם חברים. כל החברים שלי עד היום הם מנקודות שונות בקריירת הכדוריד שהפך להיות חלק מהחיים שלי"

הדוד המפורסם: ניר לוין ששיחק אף הוא כדוריד, בהפועל רחובות, אבל בחר לבסוף להתמקד בכדורגל. "הוא תמיד עוקב ומפרגן ואף הגיע לגמר הגביע. לפעמים אני אומר לאבא שלי שחבל שלא הלכתי לכדורגל"

המשכיות: "ההתבלטות שלי גרמה לי להישאר בכדוריד. הרמה עולה בתיכון, מתחילים להשתלב עם הבוגרים בעירוני רחובות, מוזמנים לנבחרות ישראל הצעירות ובכיתה י זכיתי בדאבל לנערים עם רחובות. אתה מרגיש שאתה משתדרג"

אירופה: "אף פעם לא שאפתי לשם. בזמנו לא יצאו לשם הרבה שחקנים כמו היום ואם אתה לא עושה את זה בגיל 20 בערך, זה כבר לא רלוונטי כי אתה משתקע פה עם לימודים, עבודה, וכו. אני אוהב את החיים פה עם המשפחה והחברים. לא בא לי להיות לבד בחו"ל"

מחוץ לכדוריד: "סיימתי תואר במשפטים ומתחיל בהתמחות. הלימודים השתלבו עם הכדוריד אבל לא בטוח שזה אפשרי בהתמחות וייתכן שזו שירת הברבור. אקבל החלטה בקרוב"

רגע השיא: "שני גביעי המדינה עם אשדוד"

מוטו לפני משחק: "בואו נהנה. אם לא נהנינו לא עשינו כלום, ואם נהנה ננצח"

מפתח הניצחון בגמר מול רמת השרון: "ההגנה. להחזיק את קבוצת ההתקפה הטובה בליגה, רמת השרון, על 20 שערים בלבד"

ההצטיינות האישית בגמר: "התחיל פחות טוב אבל בהמשך הלך לנו טוב, וטוב שזה לא קרה ההיפך"

על ההבדל לעומת הזכייה בעונה שעברה: "בעונה שעברה הגעתי לאשדוד רק באמצע העונה. זו היתה קבוצה אחרת, ותיקה יותר, עם מאמן אחר וזרים אחרים. כל זכייה מתוקה בפני עצמה. כיום הקבוצה יודעת יותר מה אני נותן לה, מה היא צריכה לקבל ממני ואם אצליח לתת את מה שאני שווה, זה שם את כל הקבוצה בפוזיציה טובה. אני שמח שכך יצא בגמר"

דאבל: "עוד רחוק, אבל זה החלום. חשוב לי אישית לסיים קריירה כאלוף אבל זה לא תלוי רק בי ואני בכלל מסתכל רק על המשחק הבא. עוד לא העפלנו לסדרת חצי הגמר. אם נעבור את הפועל קריית אונו ברבע הגמר, מחכה לנו בחצי הגמר מכבי ראשון לציון שזה מץ'-אפ רציני מול קבוצה מנוסה שפעם אנחנו מנצחים ופעם הם אבל תמיד צמוד. 50-50 לדעתי"

על המועדון: "בהפועל אשדוד יש שילוב טוב של ישראלים טובים מכל הגילאים לבין זרים מאוד טובים. יש תקציב יפה אבל צריך לדעת לקבל החלטות ומתברר כי הם מקבלים החלטות טובות. יש כאן אווירה משפחתית טובה, תנאים מצוינים ואין דיסטאנס בין ההנהלה לבין השחקנים. מה שאתה מבקש אתה מקבל וזה לא מובן מאליו בכדוריד הישראלי. יש אנשים טובים בהנהלה ולכן אין לי ספק שהם יהיו בצמרת הרבה שנים"