ספורטאי השבוע של הפועל: צור ליברמן

צור ליברמן בתחרות
צור ליברמן בתחרות
הקופץ לגובה מלידר ירושלים עלה אל המקום ה-7 בכל הזמנים עם תוצאת השנה בישראל, 2.20 מטר, אותה קבע כשניצח באליפות הפועל על שם יריב אורן ז"ל

 גיל: 23
מאמן: מולי מלכא

התחלה: כדורסלן עד גיל 18, גובה 1.97 מטר, שחקן האקדמיה במכון ווינגייט, במקור מקיבוץ געש. "מולי הציע לי אימון ניסיון והלכתי כדי שזה יעזור לכדורסל. פעם בשבוע. ראיתי שאני מוכשר יותר בקפיצה. להיות אתלט אולימפי זה שווה יותר בעיניי מאשר להיות 15 שנים שחקן בליגת העל לכדורסל, אז עברתי סופית לאתלטיקה".


עם המאמן מולי מלכא (צילןם פרטי)

צור ליברמן עם המאמן, מולי מלכא (מימין)


הגורם שהביא לשבירת השיא ב- 4 ס"מ באליפות הפועל
: "מולי ואני שהינו במחנה אימון בפורמיה, מרכז קפיצות בינלאומי באיטליה, לשם מגיעים השמות הגדולים. במשך שבועיים קפצתי יום יום ליד, למשל, בוגדן בונדרנקו האוקראיני, מדליסט אולימפי ואלוף עולם לשעבר, עם הקבוצה של המאמן סטפן הולם השבדי, אלוף אולימפי, ועוד כוכבים. מזרן ליד מזרן. נחמד לראות אותם מקרוב, את הריצה והטכניקה, וזה עזר לי להרגיש שאני שייך אליהם ויכול להיות חלק מהרמה הזאת".

מחוץ לאתלטיקה
: סטודנט לחינוך גופני שנה ראשונה במכללת ווינגייט

המטרות הבאות: צור יתמודד ביום חמישי הקרוב בתחרות הקפיצות ISRAEL JUMP הבינלאומית ה-10 בראשון לציון על המקום בסגל ישראל לאליפות אירופה לאומות, כשכרגע הוא המוביל בישראל, אבל צור מסתכל רחוק יותר. "המטרה השנה היא האוניברסיאדה בטאיוואן. בהמשך, החלום הוא טוקיו 2020. בשביל זה עזבתי את הכדורסל".

המוטו בתחרות: "לא מדבר לעצמי. רק מתרכז בטכניקה. במה שאני צריך לבצע. אני יודע מה לעשות".


תמונות - צילום פרטי