ספורטאי השבוע של הפועל: עמית שמחון

(אלעד נבו)
(אלעד נבו)
(אלעד נבו)
(אלעד נבו)
(אלעד נבו)
(אלעד נבו)
(אלעד נבו)
(אלעד נבו)
(אלעד נבו)
(אלעד נבו)
כדורסלן הפועל חיפה הוא מהאחראים הבולטים לפתיחה המצוינת של העולה החדשה לליגת העל והכל החל כשבכיתה א החל לשחק כדי להמשיך את דרכו של אחיו רועי ז"ל. האדומים מחיפה צברו שלושה ניצחונות רצופים והפסד אחד, עשר שנים לאחר שהתפרקו ושבו בדמות קבוצת אוהדים מרגשת

22.11.2020

גיל: 31

מאמן: אלעד חסין

התחלה: "גדלתי בהפועל גבעתיים לשם הגעתי בכיתה א כי רציתי ללכת בדרכו של אחי, רועי שמחון ז"ל, שנפטר בגלל מחלה בגיל 14. עד היום אני עושה זאת, גם למען הוריי. זה קרה כשהייתי בגיל שנתיים ואני לא זוכר אותו, אבל הם חוו זאת יותר מכולם במשפחה. הכדורסל הפך להיות העיסוק המרכזי בחיי, בו השקעתי את כל כולי"

החיבור להפועל חיפה: "הגעתי בקיץ וחתמתי לשנתיים עם אופציה להמשך והחיבור מעולה. יש אנשים טובים מאוד במועדון הזה, שאוהבים אותו והוא מאוד חשוב להם. כיף להיות חלק מזה. בצד המקצועי, אני חושב שיש לנו קבוצה טובה שתוכל עוד לדבר חזק בליגה"

מטרות: "לא נצא בהצהרות כי הכל עניין של זמן. העפלה לפלייאוף בעונה הראשונה שלנו בליגת העל תהיה התחלה טובה. בטווח הארוך, אני בטוח שהמועדון יחזור לצמרת הכדורסל בישראל. אלמלא הוויז'ן הזה לא הייתי מגיע. להפועל חיפה יש את הכלים ואת החזון לעשות זאת ביחד עם הספונסרים שלנו, בי קיור לייזר ואלטשולר שחם, המנכל ראובן אלקס ויובל רוסמן שהקים את קבוצת האוהדים, מנהל הכל ודואג לכל גם שנים קדימה"

סוד הפתיחה הטובה: "לא הופתעתי האמת. הקבוצה טובה ויש את העניין של החיבור, כי רוב השחקנים חדשים כאן אחרי הכל, אבל הכל יצא לטובה בהתחלה אם כי אנחנו עם הרגליים על הקרקע וצריך להגיע אל כל משחק בפני עצמו"

היכולת האישית: "אני מגיע אחרי פציעה בעקב ועדיין כואב לי כך שאני לא במאה אחוז יכולת עדיין אבל מרגיש טוב עם הזמן. חברתית, טוב לי, ואני מאמין שאוכל לעשות בהפועל חיפה דברים יפים"

משחק השיא עד כה: "בניצחון על נס ציונה קלענו מעל 100 נקודות, משחק ההתקפה שטף והיה כיף"

אחרי הקריירה: "לא עוסק בזה. אני חושב שיש לי עוד מה לתת הרבה שנים כשחקן ואני רואה את העתיד שלי בהפועל חיפה. לא סתם חתמתי לשנתיים עם אופציה לעוד עונה. אני רואה עתיד טוב למועדון הזה"

קהל בעת קורונה: "הסיטואציה מוזרה כשהיציעים ריקים אבל אנחנו מרגישים את אהבת הקהל, שהוא באמת חסר באולם המצוין שלנו ואנחנו מחכים שיחזור וייתן לנו את האנרגיה והדחיפה. שמעתי הרבה על הקהל הזה של הפועל חיפה"

מחוץ לכדורסל: "נשוי. עוסק רק בכדורסל"

מוטו לפני תחילת משחק: "להישאר צנוע, רעב ובריא"