ספורטאי השבוע של הפועל: עידן שמש

(הפועל ירושלים - האתר הרשמי)
(הפועל ירושלים - האתר הרשמי)
(הפועל ירושלים - האתר הרשמי)
(הפועל ירושלים - האתר הרשמי)
(הפועל ירושלים - האתר הרשמי)
(הפועל ירושלים - האתר הרשמי)
(הפועל ירושלים - האתר הרשמי)
(הפועל ירושלים - האתר הרשמי)
חלוץ הפועל ירושלים כבש העונה כבר 13 שערים בליגה הלאומית והוא בראש החץ של הקבוצה המאוחדת והאדומה שדוהרת אל ליגת העל

 גיל: 31

מאמן: זיו אריה

התחלה: "אבא שיחק כדורגל בליגות הנמוכות אז נולדתי עם כדור ברגל. זה אצלנו במשפחה. מגיל 6 אני בילדים של עירוני ראשלצ עד שמכבי תא קנו את כרטיס השחקן שלי בגיל נוער"

פריצה, נסיגה, פריצה: "לא השתלבתי כפי שציפיתי שיקרה לי במכבי תא, וכמעט פרשתי. עברתי להפועל מרמורק, שם שיחקתי שלוש שנים ואז הגעתי אל הקדנציה הראשונה שלי בהפועל קטמון ירושלים. עלינו מליגה א אל הלאומית"

נדודים: מקטמון אל מכבי פת בליגת העל, סכנין, נס ציונה בלאומית, חצי עונה בהפועל חיפה בליגת העל, הפועל רעננה ושוב אל קטמון. "עברתי 12 או 14 בתים בעשר שנים וכיום גר בנילי"

הייחוד של הפועל ירושלים של העונה לאחר שפיספסה כמה פעמים העפלה לליגת העל כהפועל קטמון: "עניין של גישה. ברגע שהקבוצה חזקה מנטלית אין סיבה לפשל. אנחנו מאוד חזקים בראש העונה"

הגורמים לפריחה האישית: "בשנים האחרונות מאמנים פחות האמינו בי ופחות נתנו לי את הבמה. השנה נותנים לי לעשות את מה שאני אוהב ויודע, נותנים לי חופש, נותנים לי להוביל ואני נותן את מה שאני יודע"

המוטו בעלייה על הדשא לפני משחק: "הכי אני אוהב זה לשים גול אז קודם כל אני חושב על השער. יש קארמה כזאת שכשאתה עושה את הדברים נכון וכשאתה שמח, הדברים קורים. משתדל להיות חיובי. אני יודע מה אני שווה ומסתכל רק על השער"

משחק השיא העונה: המשחק האחרון, השבוע, בו ירושלים חזרה מפיגור 1-0 לניצחון 1-4 על נס ציונה. עידן הבקיע אחד ובישל שניים. "הקבוצה חזרה מפיגור כי זו קבוצה שיודעת שהיא חזקה ומאמינה שהיא ראויה לעלות ליגה. אפילו שחקנים של קבוצות יריבות אומרים לי את זה על המגרש תוך כדי משחק. הם אומרים לי 'אתם קבוצה חזקה'. רואים את זה במשחק שלנו"

רגע שיא בקריירה : "ההעפלה עם הפועל קטמון ללאומית. הכי משמח עד היום"

החיבור עם הקהל האדום: "אחד הקהלים הטובים בישראל.מדהים. הוא חסר לי עכשיו באופן אישי מאז תחילת הקורונה. אני מכיר אותו כבר מהקדנציה הקודמת. לעלות אל המגרש לצלילי התופים שלהם זה מטורף ומביא עוד 30 אחוז יכולת"

באופק: "להביא את הקבוצה אל המקום הראוי לה, ליגת העל, ואחר כך אלוהים גדול"

מחוץ לכדורגל: "לבשל ביחד עם החברה שלי. חוץ מזה כל כולי בכדורגל כולל פילאטיס, חדר כושר וכו. עושה הכל כדי להצליח"

קריירת אימון: "לא מעוניין. זה לא מדבר אלי. למדתי בכיתות יג-יד לאחר התיכון, תעשייה וניהול, וזה כנראה יהיה הכיוון שלי. אני פתוח להצעות אחרי הקריירה. קודם כל והעיקר זה ליהנות ולשמוח. זה מעל לכל"