ספורטאי השבוע של הפועל: עדן סלע

האצן בן ה-17 של הפועל אורן כפר סבא הדהים כשבתחרות הראשונה שלו העונה ניפץ את השיאים הלאומיים בריצת 60 מטר, הן בקטגוריה מתחת גיל 18 והן מתחת גיל 20, וכעת זומם על שיאי הקפיצה לרוחק, מקצוע בו הוא חולם להיות שיאן העולם, לא פחות. לא פלא, כי המאמן שלו הוא קופץ המוט האולימפי ושיאן ישראל בעבר, קוסטה סמיונוב, שגילה אותו. בינתיים הוא גם שותף לשיא הנוער בריצת שליחים, עוזר לאמן את הילדים במועדון ומבטיח להילחם בקיץ על מדליה באליפות העולם לנוער

9.12.2021

שם: עדן סלע
גיל: 17
מועדון: הפועל אורן כפר סבא
מאמן: קוסטה סמיונוב

התחלה: "נולדתי באומסק, רוסיה, ועליתי בגיל שנה לישראל. לא חשבו שבכלל אהיה ספורטאי כי הייתי ילד חנון, כבד משקל. לא התחברתי לאף ספורט ואף מקצוע באתלטיקה".

התפנית: "התחלתי להצטיין בריצה עד שנהייתי המהיר ביותר בכיתות ה-ו בבית הספר היסודי. קוסטה סמיונוב, בן הזוג של אמי ולשעבר שיאן ישראל בקפיצה במוט, לקח אותי לטסטים וראה את הכישרון שיש בי בריצות קצרות וקפיצה לרוחק".

השיא: השבוע, בתחרות על שם מאמן הקפיצה במוט ולרי קוגן ז"ל בתל אביב, רץ 60 מטר ב-6.82 שניות ובכך שיפר במאית אחת את השיא הלאומי (20-) של גל ארד מלפני שלוש שנים ובשבע מאיות את השיא הלאומי (18-) בן 23 השנים של ליאוניד חיונידיס, וכל זאת בתחרות הראשונה שלו העונה. התוצאה רחוקה רק 5 מאיות מהסטנדרט לאליפות אירופה בוגרים באולם אבל כבר מבטיחה לו את המקום באליפות הבלקן לבוגרים באולם.

הישגי שיא בינלאומיים: מקום 2 באליפות הבלקן בקפיצה לרוחק קדטים (18-) עם 7.33 מטר, רק 2 סמ רחוק ממדליית הזהב. מקום 7 בגמר אליפות אירופה (20-) לריצת שליחים 4X100 מטר עם נבחרת הנוער של ישראל. במוקדמות רשמה הנבחרת עם סלע שיא נוער חדש (20-) בשליחים, 40.32 שניות.

החלום: "החלום הגדול הוא לשבור את שיא העולם בקפיצה לרוחק (8.95 מטר 1991 מייק פאואל). בספרינט יש את האמריקאים, הג'מייקנים וכו, אבל בקפיצה לרוחק עם קצת רצון אפשר להגיע הכי רחוק. כרגע, השנה, אני רוצה להילחם על מדליה ברוחק באליפות העולם (20-) בקולומביה, ובעזרת השם, להגיע יום אחד אל המשחקים האולימפיים".

מטרה קרובה: "עבדתי קשה בעונת ההכנה לאחרונה ועל כן התוצאות כבר בתחרות הראשונה שלי. אני מתכונן לתחרות בעוד שבוע בה אנסה לשפר את שיא הרוחק שלי ולהתמודד על השיא הלאומי לקדטים, 7.53 מטר של רמי לבן רן, ושיא הנוער 7.63 מטר של יינון ישראלי. רק לבוא עם אנרגיות טובות כפי שעשיתי השבוע ב-60 מטר כשאמרתי לעצמי 'יהיה מה שיהיה' ונתתי את הריצה הכי טובה שלי, והכל יהיה בסדר".

על הפועל אורן כפר סבא: "מועדון תומך. זכיתי להיות בקבוצה תומכת של אתלטים, במאמן מצוין כמו קוסטה, ואכן רואים את התוצאות של המועדון לא רק אצלי. רק השבוע שברה ירדן מנטל שלנו שיאים לאומיים בקפיצה במוט. כיף להשתייך למועדון כזה".

המוטו לפני זינוק: "חימום עם מוזיקה באוזניות. אומר לעצמי לא להיות בלחץ ולתת את הכי טוב שלי".

מחוץ לספורט: תלמיד כיתה יב במגמת פסיכולוגיה ואנטומיה של ספורט בתיכון אביב, רעננה. עוזר למועדון בהדרכת ילדים בריצה וקפיצה, במיוחד כשסמיונוב עסוק עם חניכיו באזור המוט. "כל החיים סביב הספורט. לפעמים זה מבאס לראות את החברים מהלימודים מעלים תמונות מהטיול השנתי באינסטגרם אבל אתה אומר לעצמך שבחרת להיות ספורטאי ואתה שמח בבחירה. אלמלא הרצון לא הייתי מגיע לאן שהגעתי עד היום".