ספורטאי השבוע של הפועל: ניבו לוי

(קרדיט הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
(קרדיט הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
(קרדיט הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
(קרדיט הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
(קרדיט הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
(קרדיט הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
(קרדיט הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
(קרדיט הדר ואן קוליא, איגוד הכדוריד)
מקשר הפועל אשדוד בלט בניצחון על אלופת המדינה בכדוריד, מכבי ראשון לציון, עם 6 שערים בחצי גמר גביע המדינה. לאחר שזכה בגביע במדי האדומים מעיר הנמל בעונה שעברה, ולאחר שעבר דרך ארוכה בהרבה קבוצות, כולל באירופה, מפנטז עכשיו ניבו על תואר אליפות ראשון כולל דאבל ראשון. הוא בן של כדורגלן ואחיין של כדורידן אבל דווקא אמא היא זו שדחפה לספורט, ואבא מלווה צמוד. המוטו שלו: "מנסה להיות חד ולהתייחס למשחק בתור משחק שבו אם אתה עושה מה שצריך אז אתה מנצח, ולא, עלולים לפספס בגלל אמוציות"

 שם: ניבו לוי

מועדון: הפועל אשדוד

גיל: 29

התחלה: "נולדתי למשפחה של ספורט. אבא היה שוער הפועל ראשון לציון כדורגל, אמא עשתה הרבה ספורט ואחיה אוהד מדמוני שיחק במכבי ראשון לציון כדוריד. דווקא אמא היא זו שדחפה אותי לכדוריד. אבא ליווה אותי לאורך כל הדרך בהמשך. הגעתי לא.כ. נס ציונה בגיל 10"

התבססות: "מגיל 12 הבנתי שכדוריד זה מה שאני רוצה לעשות בחיי. קיבלתי פידבקים חיוביים לכך שאני טוב"

נדודים: עבר בהרבה קבוצות ביניהן מכבי תל אביב עמה זכה בגביע המדינה, שיחק בליגה ההונגרית ובשלל קבוצות צמרת בישראל

רגע השיא: "הזכייה בגביע המדינה במדי הפועל אשדוד בעונה שעברה. בניגוד לזכייה עם מכבי תל אביב לפני כמה שנים, הפעם הרגשתי שיש לי חלק גדול יותר בהישג הקבוצתי. רמת האחריות שלי עלתה, ניצחנו בהארכה את מכבי ראשון לציון והכל היה מתוק יותר"

לקראת הגמר: "אשדוד ורמת השרון שוות בסך הכל פלוס מינוס. ניצחנו אותם בתחילת העונה בגמר גביע איגוד השופטים והמאזן העונה בינינו עומד על 2-2 בכל המסגרות כך שהכל פתוח. יש הרבה שחקנים מוכשרים בשתי הקבוצות ונראה לי שהולך להיות משחק שווה צפייה"

המפתח לניצחון בחצי הגמר: "ההגנה שלנו היתה מדהימה במחצית הראשונה, אבל מכבי חזרו למשחק. ברגעים הקריטיים ידענו להיות חדים יותר ואחראיים יותר"

ההצטיינות האישית בחצי הגמר: "בכאלה משחקים הסטייט אוף מיינד שלי הוא להיות רגוע, לא לכפות את עצמי על המשחק ולגלות אחריות, שזוהי מילת המפתח. במשחק גביע צריך להתייחס לכדור יותר מאשר במשחק רגיל"

מוטו לפני כל משחק: "מנסה להיות חד ולהתייחס למשחק בתור משחק, שבו, אם אתה עושה מה שצריך אז אתה מנצח, ולא, עלולים לפספס בגלל אמוציות"

דמות השראה: "עומר דבדה עמו זכיתי בגביע במדי מכבי תל אביב. גם ההגנה שלו, גם ההתקפה, ובעיקר, הוא מנהיג אמיתי. משדר ביטחון כשצריך"

מחוץ לכדוריד: "סיימתי תואר במדעי המחשב ומתישהו אחפש עבודה בתחום. רווק"

באופק: "רוצים דאבל באשדוד. זה יהיה קשה אבל אנחנו בנויים לכך יותר מתמיד. זה החלום"

אירופה: "שיחקתי בהונגריה אבל שם הבנתי שאני רוצה להיות עם המשפחה והחברים בארץ. יכולתי להמשיך בהונגריה אבל זה לא סגנון החיים שאני רוצה"

המועדון: "הפועל אשדוד הוא המועדון הכי טוב שיצא לי להיות בו. הבינו כאן שלשחקנים צריך להיות כיף להגיע לאימון, להגיע לאולם. כל האנשים שעוטפים את הקבוצה דואגים לך, מחייכים אליך וטובים אליך. הם מבינים שצרכי השחקן חשובים, ובין היתר גם שיהיה שמח"

עד מתי: "לא רואה את הפרישה באופק"

בהפועל אשדוד נערכים לקראת המאבקים על התארים באביב הקרוב.

יור המועדון עופר קושמרו: "אנחנו מביאים תוצאות טובות לאחרונה ובאמת עובדים יפה אבל נראה מה יהיה במאני-טיים. במקביל אנחנו מנסים להחזיק מעמד כי הכדוריד סובל מקיצוץ של 20 אחוזים בתקציב הממשלתי בגלל הוצאתו מרשימת הענפים המועדפים ועל כן גם פרויקט הנבחרת הצעירה בגרמניה בסכנה.
אנחנו באשדוד עוד יחסית במצב טוב בזכות תמיכות העירייה ומרכז הפועל וכך נכנסנו ל-15 בתי ספר יסודיים, בקרוב תוקם מגמת כדוריד, אנחנו מביאים נוער לכדוריד ושני אולמות יוקמו כולל אחד שיכיל 700 מושבים. הבעיה היא שבמדינה לא סופרים את הענפים שאינם כדורגל וכדורסל".