ספורטאי השבוע של הפועל: מאור בן הרוש מהפועל נהריה

שייט סירת הלייזר האולימפית זכה בפעם השניה ברציפות באליפות ישראל ולאחר שכבר זכה באליפות העולם לנוער לפני שלוש שנים הוא מכוון לאולימפיאדת טוקיו 2021

 גיל: 21

מאמן: גל קלרפלד במועדון, הפורטוגלי צ'אבי דה קאראוואליו בנבחרת ישראל

התחלה: "בנהריה כולם מכירים את הימייה של הפועל נהריה ואני גר ליד הים. הלכתי בכיתה ד עם החברים לחוג ופשוט התחברתי לזה. אהבתי להיות בים"

תנופה: "זה התחיל להיות רציני כשבכיתה ז העלו אותי מדגם האופטימיסט פלסטיק לילדים אל הלייזר וזה הפסיק להיות חוג אלא ספורט מקצועני לכל דבר. המאמן שלי, גל, ראה את הפוטנציאל שלי גם מבחינה פיזית ולכן הוא דחף אותי קדימה ויחסית מוקדם עברתי ללייזר. התחלתי גם לנצח בתחרויות בארץ ותוך זמן קצר הגעתי לטופ הארצי"

רגע השיא: זכייה במדליית הזהב של אליפות העולם עד גיל 19 בסין בהיותו בן 18 בשנת 2017

אליפות ישראל: זכה בשבוע שעבר באליפות 2020 אותה אירח מועדון הפועל תל אביב והוכתר בתואר הלאומי בפעם שניה ברציפות לאחר שהיה אלוף הנוער בעבר

מחוץ לשייט: "חייל במעמד ספורטאי מצטיין, משחק כדורגל, גולש גלים ועושה הרבה כושר"

המוטו לפני זינוק לתחרות: "תמיד נלחם. גם כשאני נמצא מאחור אני יודע שאם אעבוד כמו שצריך בשיוט אני אתקדם אל הצמרת. תמיד נותן מאה אחוז"

אם לא שייט: "אולי כדורגלן"

למה שייט: "ספורט אינדיבידואלי בו הכל תלוי בך ולא בקבוצה. התנאים של הים משתנים כל רגע שלא כמו בענפים אחרים. אם זה הגלים או אם זו הרוח. צריך להיות עירני לסביבה"

המטרה: "להגיע אל המשחקים האולימפיים ולהיות טוב שם. לא רק להגיע אלא להיות משמעותי בתחרות האולימפית. בעוד חודשיים, אני מקווה, אתחרה באליפות אירופה בוגרים, ובתחילת 2021 צפויה להתקיים תחרות קריטריון לטוקיו"

תקופת הקורונה: "עבדתי הרבה בבית על הכושר הגופני שלי וראית סרטוני שייט כדי ללמוד ולהעשיר את עצמי, להיות בעניינים. מדי פעם ירדתי לחוף עם גלשן גלים"