ספורטאי השבוע של הפועל: טל פלד מהפועל ראשון לציון

קרדיט: הדר ואן קולא
קרדיט: הדר ואן קולא
קרדיט: הדר ואן קולא
קרדיט: הדר ואן קולא
שוער הכדוריד פרץ בעונה שעברה כמטאור אל קבוצת הבוגרים והפגין יכולת פנומנאלית בזכיית נבחרת ישראל באליפות אירופה דרג 2 (מתחת גיל 20) כשהוא עוצר פנדל מכריע בדו-קרב הפנדלים מול רומניה בגמר. אמו, קפטנית נבחרת הנוער בכדורעף לשעבר, ענת הרשקו, מלווה אותו מאז העדיף כדוריד על פני חוגי בישול, אמנות וג'ודו, והתנדב תמיד בהפועל להיות השוער. בשבוע הבא הוא ינסה להוביל גם את הנבחרת מתחת גיל 19 לזכייה באליפות אירופה בתל אביב ולאחר מכן יתחיל קריירת ליגיונר בליגה השניה בצרפת עם חלום על ליגת האלופות בעתיד. "שעתיים לפני כל משחק אני שם עלי ז'אקט וכובע, לא מדבר עם אף אחד, שם מוזיקת טראנס חזקה ומעירה באזניות ונכנס לזון. אני אומר לעצמי שחייבים לנצח ואין דרך אחרת. ניתן בראש ליריבה ואני אתן את כל מה שאני יכול כדי שננצח"

שם: טל פלד

מועדון: הפועל ראשון לציון

גיל: 18

התחלה: "בכיתה א בחרתי בכדוריד אחרי שהייתי בהמון חוגים. בישול, אמנות, ג'ודו ואני כבר לא זוכר מה עוד אבל הכדוריד זה מה שתפס אותי והכי אהבתי ודבקתי בו. העדפתי אותו על פני ג'ודו ואחרים כי הוא קבוצתי וזה נראה לי יותר כיף עם ילדים אחרים מאשר ספורט יחידים. גדלתי בשכונת אשלים ממש ליד אולם הפועל ומאז אני שם"

השפעה מהבית: "אמא היתה קפטנית נבחרת הנוער בכדורעף. ענת הרשקו דאז. כיום מנהלת בנק. היא תמיד דחפה אותי לספורט ולהצליח בספורט. בכל זאת, משפחה של ספורטאים"

שוערות: "כבר בכיתות הנמוכות התנדבתי תמיד לעמוד בשער בשנים בהן כולם משחקים את כל התפקידים וצעקתי 'אני אני'. אין לי שמץ למה אבל אני שמח שבחרתי בדרך הזו. אני בהחלט מסכים ששוער כדוריד זה משוגע אם הוא אוהב שזורקים עליו כדורים במהירות 100 קמש ושצריך להיות קצת לא בסדר כדי לעשות את זה"

התפתחות: עלה לבוגרים של הפועל ראשון לציון כבר בעונה שעברה כשוער שני בגיל 17, כשהשוער הראשון הוא הבוסני דמירוביץ. "שמח שנפל בחלקי להגשים חלום ולהיות שוער בבוגרים של הפועל אחרי 12 שנים במועדון מכיתה א עד יב. זה היה מאוד מרגש כשהודיעו לי שאני השוער השני של הבוגרים. קיבלתי כמות יפה של דקות משחק וזה עזר לי להתקדם ולהתפתח"

השתלבות: "לא התייחסתי לגיל שלי והרגשתי שווה בין שווים. השחקנים נתנו לי מקום וכבוד בהפועל, והתייחסו אלי כאל אחד מהם, וזה מה שעזר לי להשתלב"

הישג שיא: עצר פנדל בניצחון דו-קרב הפנדלים מול רומניה בגמר אליפות אירופה דרג 2 (20-), שהוביל לזכייה של ישראל בטורניר. "עצם ההגעה לפנדלים בגמר אליפות אירופה יש בה המון לחץ כי אתה השוער ואתה המכריע אבל אין ברירה חייבים להתמודד עם זה. עשיתי את העבודה שלי והיה מרגש מאוד לזכות באליפות אירופה. לא הרבה מגיעים למעמדים כאלה ואני שמח על כך שזה נפל בחלקי ושזה חלק מהדרך שלי בקריירה"

יכולת שיא: "בחצי הגמר נגד שווייץ השגתי 45% עצירות במחצית הראשונה. מאמן השוערים בנבחרת, יוליאן סטראט, תדרך אותי ואת השוער הנוסף ניר אדרי, ועשה לנו הכנה טקטית ממוקדת כך שלמדנו את השוויצרים מ-א ועד ת. הרגשתי מוכן מול נבחרת שלא נופלת בשנתון הזה מאף נבחרת בדרג הראשון באירופה והתעלינו כולנו במשחק הזה"

מוטו לפני משחק: "שעתיים לפני כל משחק אני שם עלי ז'אקט וכובע, לא מדבר עם אף אחד, שם מוזיקת טראנס חזקה ומעירה באזניות ונכנס לזון. אני אומר לעצמי שחייבים לנצח ואין דרך אחרת. ניתן בראש ליריבה ואני אתן את כל מה שאני יכול כדי שננצח"

המשימה הבאה: "ישראל מארחת בשבוע הבא בתל אביב את אליפות אירופה (19-) דרג 2 כשהמטרה היא לזכות בטורניר ולהעפיל דרג. "אני מאמין שאנחנו ברמה מספיק גבוהה, מאמין בנבחרת שלנו ושהקהל הביתי יעזור לנו. אני מאוד אוהב לשחק בשביל הקהל בישראל. גם בהפועל הקהל מאוד דוחף אותך ואם יבוא קהל למשחקי הנבחרת אז נזכה ליתרון ביתיות וזה יעזור מאוד לעמוד במשימה ולעלות דרג"

באופק: עובר אל מאסי אסונה מהליגה השניה בצרפת, שהליגה הבכירה שלה היא מהטובות בעולם. סיימה שביעית בעונה שעברה ופיספסה במקום אחד את הפלייאוף העליון של ששת הראשונות. מדובר בפרבר של פריז. "אני מאוד מתרגש ושמח על ההזדמנות שניתנה לי לעבור לשחק באירופה, להיות חלק מהליגיונרים של הכדוריד הישראלי ורואה בכך הזדמנות גדולה להתקדם עוד. ניאבק על הפליאוף העליון"

החלום: "להשתלב בצרפת ומשם להגיע לליגה הראשונה או לליגה הבכירה בגרמניה ולשחק בליגת האלופות האירופית. להיות בטופ של ליגת האלופות זו הגשמת חלום"

המודל: "ניקלאס לנדין שוער קיל הגרמנית ונבחרת דנמרק. הוא הגיע אל כל הפסגות האפשריות בכדוריד. זכייה בליגת האלופות, באולימפיאדה, באליפות העולם ואירופה"

מחוץ לכדוריד: "מבלה עם החברה ועם החברים. סיימתי כיתה יב בעמית -עמל ראשון לציון שם זכינו באליפות התיכונים וקיבלתי דחיית שירות. בינתיים מחכה למעמד של ספורטאי עילוי מהצבא. הכל סובב סביב הכדוריד"