ספורטאי השבוע של הפועל: טדסה גטהון

(טיבור יגר)
(טיבור יגר)
(טיבור יגר)
(טיבור יגר)
הרץ מהפועל עמק חפר השיג את התוצאה המהירה אי פעם של ישראלי בריצת חצי מרתון על אדמת ישראל, 1.03.36 שעה במסגרת מרתון תל אביב (שבחסות הפועל) המהווה גם שיא לאומי עד גיל 23

01.03.19

גיל: 22.
 
מאמן: זהר זימרו.

עלייה: מאתיופיה לפני שבע שנים.

התחלה: מרכז קליטה בצפת, פנימיית "חרב לאת" בשרון, שם התגלה כישרון הריצה בכיתה ט. "אמרתי למורה שאני לא רוצה להיות אתלט אבל בכיתה י' הוא שכנע אותי כשהתוצאות התחילו להגיע. אמרתי לעצמי שאם אתרכז בזה אגיע רחוק. לפני שנתיים הגעתי אל זהר והתחלתי להתקדם ממש".

ההחלטה: "ראיתי שכולם עולים על הפודיום בעוד שאני מסיים שמיני או עשירי. זהר אמר לי 'טדסה תקשיב, או שאתה אתלט או שאתה מחוץ לזה' והתחלתי לרוץ לבד עם השעון ואז ניצחתי באליפות ישראל לנוער במרוצי שדה".

הישגי השיא: מקום 16 באליפות אירופה למרוצי שדה עד 23, אלוף ישראל בוגרים, מקום שלישי ב-10,000 מטר ושני ב-5,000 מטר.

קרדיטים: "המאמן זהר עשה את הכל. הוא איתי יום ולילה. תודה גם למועדון שלי הפועל עמק חפר שעודד אותי להצליח ונתן לי כל מה שאני צריך. תודה למנהל המועדון ליאור שרון ותודה לאמנון גור שהוא אמנם מהפועל אורן השרון אבל לקח אותי בידיים כשהייתי פצוע, ותודה למשפחה ולחברים שדוחפים".

מחוץ לאתלטיקה: רווק, גר בחולון עם ההורים, חייל.

מטרות: "מדליה באליפות אירופה עד 23 הקיץ בשוודיה. לפי מצבי עכשיו אני חושב שהתוצאה שלי ב-10,000 (28.57 דקות) יכולה להספיק למדליה. עוד לפני כן אני רוצה לרדת מ-28 דקות באליפות ישראל ל-10,000 מטר בחודש הבא. החלום הוא אולימפיאדת טוקיו 2020. אולי אחרי זה אעבור למרתון".

המוטו לפני תחרות: "אני לא פוחד מאף אחד. התחרות קלה יותר מהאימונים אז אין לי מה לפחד. מה שביצעתי באימונים מאפשר לי לבצע את זה גם בתחרות".