ספורטאי השבוע של הפועל: דור אלברמן

דור אלברמן (משמאל) (קרדיט: לירן דורף)
דור אלברמן (משמאל) (קרדיט: לירן דורף)
כדורגלן הפועל בקעת הירדן, מעמודי התווך של מוליכת ליגה א דרום (בית 2), מוכיח כי הוא לא רק אח של, ומגלה בשלות שאולי עוד תוביל אותו ואת המועדון מהפריפריה, לראשונה, אל מרכז בימת הכדורגל הישראלי, ביחד או לחוד. "לא נכעס אם נעלה ליגה בלי כוונה", מצהיר בלם הקבוצה שלא הפסידה העונה באף מסגרת

24.12.2020

גיל: 29

מאמן: חנן אזולאי

התחלה: האב, שמעון אלברמן, היה כדורידן מכבי פתח תקוה ומאמן הכושר של קבוצת הכדורגל בה צמח האח הגדול והמפורסם, גל אלברמן, שהגיע עד צמרת הכדורגל בישראל. "גדלתי בבית של כדורגל. אמנם אבא מהכדוריד אבל הבין שהכדורגל מתפתח יותר בארץ אז שלח אותנו לכדורגל"

ליגה א: "כשהתחלתי ללמוד לתואר היה קשה לשלב את הלימודים עם כדורגל, ליגה א הרשימה אותי וזה התאים".

קריירה: מכבי פת מגיל 6 ועד שלוש שנים בתוך הבוגרים, הפועל קטמון ומספר קבוצות בליגה א עד ירמיהו חולון בעונה שעברה. "היינו במקום השלישי כשהחל סגר הקורונה ועוד היד היתה נטויה. זו היתה הקבוצה הכי אטרקטיבית בה שיחקתי ואולי היינו עולים ליגה אלמלא הסגר. בקיץ לא הגענו להבנות כספיות, וחנן אזולאי, שמכיר את גל, פנה אלי והגעתי אל בקעת הירדן"

נסיעות: גר ברמת גן אבל אימוני הקבוצה מתקיימים בקיבוץ עינת שליד פתח תקוה, כשרק משחקי הבית של הבקעה נערכים בבקעה, במושב תומר

מחוץ לכדורגל: נשוי עם תינוקת בת חודשיים, בעל חברה לנדלן, בעל תואר במינהל עסקים, אוהב לטייל בעולם

מקום ראשון: הפועל בקעת הירדן לא הפסידה העונה באף מסגרת. "הקבוצה נבנתה טוב מבחינה חברתית ואנושית באופן מאוד חריג לטובה. יש כאן אנשים מצוינים, שזה לא פחות חשוב מקצועית. צעירים שהגיעו מקבוצות בכירות עם ותיקים מנוסים. השילוב יצר קבוצה מלוכדת ובינתיים יש תוצאות אבל הצלחה נמדדת לטווח ארוך. אנחנו מקווים שרק ימשיך ככה עד הסוף. הדרך עוד ארוכה"

גביע המדינה: לאחר שעברו את חולון, יפו ומג'דל כרום, הוגרלו בין 32 האחרונות מול מכבי נתניה בחוץ, בחודש הבא. "הגרלה קשה אבל אני תמיד חושב שיש סיכוי להפתעה. שחקנים בליגה א חולמים ורק מחכים למשחקים מול הקבוצות הגדולות, באים מוכנים, באים ליהנות, נהנים מהחשיפה"

ליגה לאומית: "הפועל בקעת הירדן נבנתה כדי להישאר בליגה א. התקציב לא גבוה, זה לא מועדון ששופך כספים אבל תמיד איפשהו במחשבות יש רצון לעלות ליגה. אולי זה יקרה בלי כוונה. לא נכעס אם נגיע ללאומית"

אופק אישי: "בכל משחק אני מביא את כל כולי כדי להוכיח שאני טוב וראוי לליגה בכירה יותר. אם תגיע הצעה, אקבל. בעמדה שלי כבלם יש חשיבות לבשלות וניסיון"

מוטו לפני משחק: "חשובה לי ההכנה. שינה טובה בלילה, ארוחת בוקר טובה, מוזיקה שלי במלתחה וחימום כמו שצריך"