ספורטאי השבוע של הפועל: גילרון צבקביץ

(קרדיט: מקסים דופלי, איגוד האתלטיקה)
(קרדיט: מקסים דופלי, איגוד האתלטיקה)
(קרדיט: מקסים דופלי, איגוד האתלטיקה)
(קרדיט: מקסים דופלי, איגוד האתלטיקה)
(קרדיט: טים נודלמן)
(קרדיט: טים נודלמן)
(קרדיט: טים נודלמן)
(קרדיט: טים נודלמן)
הקופץ לרוחק מהפועל אורן השרון חתם עונה שהחלה בפציעה ונקטעה בגלל הקורונה עם פיניש שכלל שיא אישי מצוין המעלה אותו אל המקום ה-6 בכל הזמנים וזכייה באליפות ישראל. ועדיין נותרה מטרה אחת חשובה ומיוחדת: להיות הישראלי הראשון שחוצה את קו 8 המטרים

 גיל: 25

מאמן: רוגל נחום

מועדון: הפועל אורן השרון

התחלה: "בכלל הייתי שחקן טניס לא רע אבל התחלתי לסבול מפציעות ואיבוד מוטיבציה. במקרה אמי מנהלת מועדון להתעמלות אמנותית שצמוד לאיצטדיון האתלטיקה בכפר סבא אז היא אמרה לי 'לך תנסה'. התחלתי שם אצל לב אלתרמן ובגיל 17 הגעתי אל רוגל נחום".

הפריצה: "בהתחלה רצתי משוכות וקפצתי לרוחק. בגיל 18, כשהשיא שלי עמד על 6.31 מטר, פתאום קפצתי בתחרות הליגה למועדונים 7.17 מטר שזה היה שיפור כל כך גדול ומפתיע שהבנתי כי כנראה זה מה שאני צריך לעשות".

תקלות 2020: "מסוף העונה שעברה סבלתי מקרע בשריר הירך והתוצאות שלי התדרדרו. לא הצלחתי להתאושש גם בתחילת עונת האולמות של ליגת המכללות באמריקה. די נמאס לי כבר והייתי בדכאון. בינתיים, השגתי חוזה עבודה לקיץ כמתכנת במיקרוסופט, בבוסטון. חשבתי לא לחזור לישראל כרגיל לעונת הקיץ ולא להופיע באליפות ישראל. כבר חשבתי על הפסקה מהאתלטיקה ואז פרצה מגיפת הקורונה שעשתה סלט שלם מכל התוכניות שלי".

התפנית: "חזרתי לישראל באמצע חודש מארס היישר אל הסגר. התאמנתי בבית לבד או בזום עם ה'רוגלים' (חניכיו של רוגל נחום נ.ש.) ורק ביום העצמאות שבתי אל המסלול. פתאום הרגשתי שהכל בסדר. יום אחרי יום היתה התקדמות והרגשתי שאני הולך ומתחדד. פתאום עברתי בקלות 7 מטר והתחלתי להאמין שעוד לא אבדה תקוותנו".

השיא: 7.63 מטר באליפות מכבי, שזו התוצאה השישית בכל הזמנים (שווה לרמי לב רן), ולאחר מכן זכייה ראשונה אחרי שלוש שנים באליפות ישראל עם 7.53 מטר (ברוח מעל המותר)

מחוץ לאתלטיקה: סטודנט למדעי המחשב בפרינסון, ניו ג'רסי, במילגת אתלטיקה. בתקופת הקורונה התנדב בחברת DOOR 2 DOR המחברת בין זקנים בודדים לבין מתנדבים המביאים להם מזון ותרופות. יוזם סטארטאפים

באופק: "אני ניצב לפני שנת לימודים מהבית והמטרה שלי באתלטיקה היא להיות הישראלי הראשון שקופץ מעל 8 מטרים. זה מה שמחזיק אותי למרות שאני יודע כי זה עדיין רחוק". השיא הישראלי של יוחאי הלוי עומד על 7.99 מטרים מלפני 10 שנים

המוטו לפני תחרות: "יש שש קפיצות אבל צריך רק אחת טובה. לפני הקפיצה עצמה אני נכנס לסוג של אטרף פנימי"