ספורטאי השבוע של הפועל: גטו אדמסו

גטו אדמסו (טיבור יגר)
גטו אדמסו (טיבור יגר)
גטו אדמסו (דרג'ה צ'קול)
גטו אדמסו (דרג'ה צ'קול)
גטו אדמסו (דרג'ה צ'קול)
גטו אדמסו (דרג'ה צ'קול)
הרץ מהמועדון על שם יריב אורן, הפועל אורן השרון, שבר באליפות הפועל על שם יריב אורן את שיא ישראל (23-) לריצת 3000 מטר של יהודה צדוק משנת 1980 ב- 4.15 שניות והעמיד אותו על 8:04.85 דקות, שיפור של 15.4 שניות לשיאו

 גיל: 22

מאמן: זהר זימרו

התחלה: נולד בכפר אלפה באתיופיה ממנה עלה לישראל לפני תשע שנים. למד בישיבה התיכונית נתיב מאיר בירושלים. "התחלתי לרוץ שם כי לומדים מהבוקר עד הערב אז רציתי רק להתאוורר מהלחץ בלימודים ולנקות קצת את הראש. היתה תחרות מחוזית של התיכונים, הגעתי רביעי ומשם זה התגלגל והתחלתי להתאמן עצמאית"

התקדמות: זכה באליפות ישראל לנוער ב-800 ו-1500 מטר, ובסגנות ל-3000 מטר. התברג בטופ 3 בוגרים במרחקים האלה והוכתר כאלוף ישראל בוגרים בריצת 10 קמ כביש לשנת 2019

שינוי בתכנית: "בהתחלה השתמשתי בריצה כדי להתכונן לשירות הצבאי. רציתי להגיע ליחידה מובחרת. לבסוף קיבלתי מעמד של ספורטאי מצטיין בצהל ובחרתי ללכת על קריירה בריצה"

תקלה: "נפצעתי וכמעט פרשתי בזמן השירות הצבאי. שנתיים לא התאמנתי"

המראה: "המאמן זהר זימרו ויור הפועל אורן השרון אמנון גור לקחו אותי אליהם. אמנון וזהר טיפלו בי והשקיעו בי"

הישג שיא: "השיא הישן של יהודה צדוק ששברתי השבוע באליפות הפועל, כשסיימתי רביעי לאחר ריצה מאוד איכותית בה כל העשירייה הראשונה שיפרה שיא אישי וארבעת הראשונים שיפרו את השיא הישראלי הבינלאומי של דב קרמר"

הסיבות להצלחה: "התמדה באימונים, עבודה קשה והשקעה מרובה. באתי לתת 100 אחוז וציפיתי לשיא אישי. היתה ריצה טובה מההתחלה עם קצב מהיר של כולם וללא טקטיקה"

באופק: "בגלל הקורונה הכל השתבש. רציתי להגיע הקיץ לאליפות אירופה בוגרים ב-5000 או 10,000 מטר. לאליפות אירופה עד גיל 23 כבר קבעתי קריטריון. עכשיו אני רוצה לפחות לשפר את השיאים שלי גם ב-1500 ו-5000 מטר. חבל שאליפות אירופה התבטלה אבל אין מה לעשות, כל העולם באותו מצב. נגיע לימים טובים יותר"

מחוץ לאתלטיקה: גר בקריית ביאליק עם ההורים, השתחרר מהצבא לפני שבועיים ומתכונן להתחיל ללמוד משהו שישתלב עם הספורט

המוטו לפני תחרות: "מכוון אל הירח, ואם לא, מקסימום לפגוע בכמה שיותר כוכבים"