ספורטאי השבוע של הפועל: אמיר לביא מהפועל איכסל

לביא (חמודי חלאיילה)
לביא (חמודי חלאיילה)
לביא (חמודי חלאיילה)
לביא (חמודי חלאיילה)
הקשר המנוסה של העולה החדשה והמפתיעה הוא מהגורמים המרכזיים לכך שהאדומים מהעיירה הקטנטנה שבגליל מוליכים כרגע את טבלת הליגה הלאומית בכדורגל

9.11.2020

גיל: 31

מאמן: אלירן חודדה

התחלה: "מגיל 6 וחצי במ.ס. אשדוד שם גדלתי ואני גר עד היום. באתי מבית עם הרבה אהבה לכדורגל. חיים רביבו הוא בן דוד שלי והכדורגל הוא חלק מהמשפחה"

נדודים: "אחרי חמש שנים בבוגרים של אשדוד נדדתי בכל הארץ. באילת, בליגה ג, בהמון קבוצות הייתי. בעונה שעברה הגעתי לאיכסל והיית שותף להעפלה מליגה א ללאומית"

הסוד לפתיחה המוצלחת של העונה: "מלתחה בריאה עם אווירה טובה. קבוצה טובה שלא תלויה בשחקן זה או אחר. המאמן מעמיד אותנו פנטסטי על המגרש. הרבה שנים לא התאמנתי אצל מאמן כזה טוב"

הניצחון המרשים ביותר העונה: "0-1 על הפועל רמת גן מהצמרת במגרש הביתי שלנו בעפולה. זה היה משחק של הקרבה. חד משמעית"

ליגת על: "לא. זו לא המטרה שלנו. מטרתנו המרכזית היא להישאר בליגה ולהתבסס בלאומית. אנחנו יודעים מהי יכולתנו ואם נעפיל לפלייאוף העליון זה יהיה הישג"

אופק אישי: "ניתן עוד שלוש שנים ונראה הלאה מה יהיה"

מחוץ לכדורגל: "מרוכז רק במשחק. נשוי פלוס שני בנים. רואה אצלהם ניצוצות כדורגל אבל הם עוד קטנים מדי"

קילומטראז': "מגיע לאימונים מאשדוד עם עוד שני שחקנים, טימור אביטן ונוגן חן, ברכב אחד. נסיעות לא פשוטות אבל כיף לנו. כבר שנה שניה ככה"

האינטראקציה עם העיירה: "אנשים טובים ומכבדים באיכסל. לא מרגיש הבדל, לא באימונים ולא בכלל, לעומת קבוצות שלא מהמיגזר. אין שום גזענות חלילה. ההיפך, דו קיום יפה מאוד. במלתחה לא משנה כאן אם אתה יהודי או מוסלמי או כל דבר אחר"

מוטו לפני משחק: "מתפלל. אני בתהליך של התחזקות. אומר לעצמי 'בשם השם נעשה ונצליח' לפני תחילת המשחק"