ספורטאי השבוע של הפועל: איתן אהרון

בגיל 46 רושם בלם הפועל כפר שלם את הישג השיא שלו בקריירה: העפלה אל רבע גמר גביע המדינה בכדורגל עם הקבוצה בה צמח ואותה הוא מנהל. איתן הוא תופעת טבע, אבל העיקר מבחינתו זה לפתוח עוד ועוד קבוצות ילדים בדרום תל אביב. "נוער זה הכי חשוב, ומרכז הפועל מאוד מסייע לנו בנושא. מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין בקשר טוב עם היור שלנו, אביחי יחיא, וביחד אנחנו בונים מועדון חזק עם הרבה ילדים"

 19.3.2021

שם: איתן אהרון

גיל: 46

מאמן: עומר פרץ

התחלה: "מגיל 6 בבני יהודה ומגיל 16 בהפועל כפר שלם, שם עליתי לבוגרים. במשך שמונה עונות שיחקתי במכבי רמת השקמה\רמת חן עמה עליתי שלוש ליגות, מליגה ג עד הליגה הארצית ושימשתי כקפטן. מאז, 16 שנים ברציפות בהפועל כפר שלם"

פרישה: "מאז גיל 35 אני אומר לאשתי שהפעם זו עונה אחרונה, אבל אז אני מסיים עונה עם 30 משחקים בלי להחמיץ אפילו משחק אחד, מרגיש שאני עדיין טוב ומבקש ממנה עוד עונה ועוד עונה עד שהיא כבר הרימה ידים ממני. היא מחכה שאגיד לה בעצמי שאני פורש. היא רואה כמה הנאה זה נותן לי אז היא מאשרת לי להמשיך"

רגע השיא: "השבוע, כשניצחנו בהארכה את הפועל ירושלים בשמינית גמר גביע המדינה והקבוצה העפילה בפעם הראשונה לרבע הגמר. זה שיא הקריירה שלי. ואני מקווה לשבור אותו כבר העונה. היה משחק טוב, שווה כוחות. יחד עם תוספת הזמן יוצא ששיחקנו 132 דקות. לא חלמתי שאחזיק מעמד אבל סחטתי מעצמי הכל ונגמרתי. האדרנלין והכיף נותנים לך כוחות להמשיך"

מחוץ למגרש: מנהל את המועדון ועוסק בנדלן, אב ל-3: בן 23, בן 21, בת 14

דור ההמשך: "הבנים שיחקו כדורגל עד הנוער. הם באים לצפות בי משחק ואני מאושר מזה ומכך שהם מפרגנים ותומכים. השחקנים של הקבוצה בגילאים שלהם בערך ואני דמות אבהית עבורם. אשתי כבר פחות אוהבת להגיע למשחקים. שבעה מזה. רק לפעמים אני מאלץ אותה. מדברים על כדורגל גם כשבאים הביתה"

החזון: "הקמנו העונה תשע קבוצות ילדים ואנחנו אומרים תודה לעיריית תל אביב על קומפלקס האימונים בספורטק דרום. אנחנו רוצים להגיע ל-15 קבוצות, לפתוח קבוצת בנות, קבוצה לבעלי מוגבלויות, ובכלל לקדם את המועדון שזה חשוב יותר מכל מטרות הקבוצה הבוגרת. נוער זה הכי חשוב, ומרכז הפועל מאוד מסייע לנו בנושא. מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין בקשר טוב עם היור שלנו, אביחי יחיא, וביחד אנחנו בונים מועדון חזק עם הרבה ילדים"

הסוד האישי: "אני משחק יותר עם הראש והחשיבה. זה היתרון שלי. אני קורא את המשחק כמה מהלכים קדימה וזה הפלוס שלי בגילי, ראיית המשחק והרצון העז לשחק. כל עונה אני אומר שאני פורש אבל אז יש שוב פרפרים בבטן מההתרגשות"

הישרדות בלאומית: "בעזרת השם נישאר בליגה, זה הכי חשוב כרגע. בינתיים אנחנו בכוון הנכון אבל הדרך עוד ארוכה"