ספורטאית השנה של הפועל: קטי ספיצ'קוב

(קרדיט איגוד השייט)
(קרדיט איגוד השייט)
(קרדיט איגוד השייט)
(קרדיט איגוד השייט)
(קרדיט איגוד השייט)
(קרדיט איגוד השייט)
(קרדיט איגוד השייט)
(קרדיט איגוד השייט)
גולשת הרוח מהפועל אילת סיימה קמפיין אולימפי כסגנית אלופת העולם, ואמנם התאכזבה מהמקום השישי במשחקים האולימפיים בטוקיו, אבל אפילו שם, לאחר פתיחה חלשה, הראתה שוב כמה אופי יש לה כשעשתה פיניש ראוי שמיקם אותה בצמרת העולמית, כרגיל. "היה לי המון מזל בתור ילדה בכך שפגשתי את האנשים הנכונים ושהכרתי ספורט אותו מאוד אהבתי בהמשך"

17.10.21 

ההישגיות הבלתי מתפשרת של גולשת הרוח מהפועל אילת, קטי ספיצ'קוב, לא מאפשרת לה לחגוג מקום 6 בגמר האולימפי טוקיו 2020 אבל כשהיא מוכתרת לראשונה כספורטאית השנה של הפועל, בכל זאת אפשר להרגיש רגע של נחת אצל הספורטאית שהתרגלה לבקר קבוע על הפודיום של אליפויות אירופה והעולם בכל גיל, כולל מדליית כסף באליפות העולם האחרונה.

"מאוד מרגש להיות ספורטאית השנה של מרכז הפועל. אף פעם לא זכיתי בתואר המכובד הזה. אמנם לא היתה לי שנה מדהימה אבל אני מסיימת אותה כעת עם טעם טוב לפני תחילת המעבר מגלשן הניל פרייד לגלשן הפויל האולימפי החדש והתחלת הקמפיין לפריז 2024".

ובמרחק זמן מההופעה בטוקיו כיצד את מסכמת את הקמפיין ואיך את יוצאת לקמפיין פריז 2024?

"קיוויתי לסיים גבוה יותר בטוקיו אבל בסך הכל זה לא רע לאן שהגעתי כשמסתכלים על זה היום. עשיתי כל מה שיכולתי, השקעתי המון בחמש השנים האחרונות אז כמובן שאני מרגישה פיספוס אבל יודעת שכל דבר לטובה ושאני אצמח משם. יצאתי לפגרה אחרי המשחקים האולימפיים כדי לנקות את הראש. אני צריכה זמן ואז להיכנס לאט לאט לפויל. אני מאמינה שאני צריכה את הזמן הזה לעצמי כדי שאהיה מוכנה פיזית ומנטלית לחזור. לא בלחץ. בסך הכל המבחנים לכרטיס לפריז הם בשנת 2023 ולשם אני מכוונת".

ובתחרות האולימפית עצמה מה בעצם קרה?

"תחרות שייט זה שבוע ארוך בו קורים דברים וצריך שיתחברו דברים. כבר ביום השני משהו לא התחבר לי, והיום השלישי כבר היה לגמרי לא טוב. ביום הרביעי גלשתי טוב אבל זה היה כבר מאוחר מדי. לא היה מקום לטעויות, וטעות קטנה הרחיקה אותי מהפודיום. יש עניינים מנטליים ופיזיים, ועניינים של ציוד, שמשפיעים על ההצלחה בשייט, ולמרות שהרגשתי במיטבי יום לפני התחרות, זה לא התחבר וקשה לסכם את כל מה שקרה שם".

קטי בת ה-22 צמחה באילת, במועדון של המדליסט האולימפי בגלישת רוח, שחר צוברי, וכמו הרבה אילתיות נמשכה לים. היא זללה מדליות בינלאומיות מגיל צעיר והפגינה ווינריות כשגם בתחרויות בהן פתחה הרחק מאחורי המובילות, ידעה לסיים בטופ. "היה לי המון מזל בתןר ילדה בכך שפגשתי את האנשים הנכונים ושהכרתי ספורט אותו מאוד אהבתי בהמשך. מועדון הפועל אילת הוא כמו הבית השני שלי וזה כמו מתנה להגיע אחרי יום לימודים בבית הספר על אופניים אל המועדון ולעלות על גלשן רוח, ולצאת לים. לא כל ילד בארץ או בעולם זוכה לתנאים כאלה. אני אומרת היום תודה גדולה להורים שלי על התמיכה בי, לאיגוד השייט, הוועד האולימפי, מרכז הפועל והספונסרים אלדן ורב בריח. כל אלה נתנו לי את הכלים כדי להתרכז בספורט ולהצליח".

מה למדת מהמקמפיין ומההופעה במשחקים האולימפיים? מה את לוקחת מכל זה הלאה?

"אני מקווה שהתבגרתי במהלך הקמפיין לטוקיו ושצברתי כלים כספורטאי וכאדם על מנת שיעזרו לי בחיים בכלל. אני מאחלת לעצמי לקחת את הדברים יותר בקלות, להמשיך וליהנות מהדרך ומהספורט שאני כל כך אוהבת".

איך את עם הגלשן החדש, הפויל?

"גלשתי עליו שלוש פעמים. הוא מאוד מיוחד, כייפי, אבל אני יודעת שגם יהיו קשיים כמו עליה במשקל ולמידת טכניקה כדי להצליח, אבל אני אקח את כל האתגרים האלה באהבה".