ספורטאית השבוע: דניאלה פלג מהפועל שדות ים

גולשת הרוח הדהימה באליפות אירופה לדגם האולימפי החדש, פויל, כשבטרם מלאו לה 16 סיימה רביעית בבוגרות וזכתה במדליית הזהב עד גיל 19 בשווייץ

30.8.2020

מאמן: עודד אושר במועדון, רוני מאיר בנבחרת

גיל: 16

התחלה: "הייתי בקייטנת שייט בשדות ים לפני כיתה ד והתאהבתי בים. השקט, הלבד, האקסטרימיות"

התנופה: "שנה ראשונה שטים בסירת אופטימיסט אבל כל הזמן רציתי להגיע אל גלשני הרוח וכעבור שנה כבר גלשתי. בהתחלה פחדתי רצח. נשארתי ממש קרובה לחוף. המאמן חובב פלג מאוד האמין בי והעניק לי ביטחון עם אימונים אישיים. בהמשך התחלתי גם לנצח בתחרויות"

הישגי שיא: אלופת אירופה בשנת 2017, סגנית אלופת העולם בשנת 2018

הסוד: "הרבה התמדה. גלשתי בכל יום. ההורים הסיעו אותי מהבית בבית חנניה לשדות ים כדי שאתאמן"

המוטו לפני שיוט חשוב בתחרות: "לקחת את הכל כחוויה. לזכור שאני עושה את זה קודם כל בשביל הכיף. המחשבה הזו מרגיעה אותי ומכניסה אותי לזון"

ההצלחה בשיוטי המדליות של אליפות אירופה: "התרגשתי לקראת שיוט המדליות הראשון שלי אי פעם. אמרתי לעצמי שאם בכלל הגעתי למעמד זהו כבר הישג אז פשוט ליהנות מהחוויה. באתי כאנד-דוג אבל בסך הכל צברתי הרבה שעות עם הפויל בשדות ים וזה שהוא מחליף את הניל פרייד בא לי בול בזמן. הוכחתי שהרמה בישראל טובה גם בפויל למרות שהמתחרות שלנו מתאמנות על הפויל כבר הרבה זמן לפנינו"

באופק: "על טוקיו 2021 אני כבר מוותרת ולא אתאמן עוד על הניל פרייד. אתרכז בפויל והמטרה היא זכייה במדליה אולימפית בפריז 2024"

מחוץ לשייט: "מנגנת פסנתר כל יום כמה שעות בבית ולומדת בקונסרבטוריון אור עקיבא. זה מרגיע אותי. עולה לכיתה יא במגמת ימאות וניהול עיסקי בתיכון מעגן מיכאל"

המודל: "האלוף האולימפי בגלשני רוח גל פרידמן מהפועל שדות ים והמדליסטית האולימפית בג'ודו ירדן ג'רבי. אני מתחברת לערכים שלה"