ספורטאית השבוע של הפועל: רוית שושן

רוית שושן (הדר ואן קולא)
רוית שושן (הדר ואן קולא)
רוית שושן (הדר ואן קולא)
רוית שושן (הדר ואן קולא)
רוית שושן (הדר ואן קולא)
רוית שושן (הדר ואן קולא)
השוערת והקפטנית של הפועל ראשון לציון כדוריד זכתה להניף את גביע המדינה 13 שנים אחרי הפעם הקודמת של השדות האדומות ועכשיו, בהיותה אמא ל-2, היא מתמקדת במשימת האליפות כדי לרשום דאבל אישי ראשון בגיל 37, אבל מדגישה: "סוד ההצלחה העונה הוא בכך שכל הבנות הבינו כי רק כקבוצה נצליח"

9.5.2021

שם: רוית שושן

גיל: 37

קבוצה: הפועל ראשון לציון

ענף: כדוריד

מאמן: ג'וני אולייניק

התחלה: "הייתי בחוגי טניס וג'ודו עד שאחותי סחבה אותי לכדוריד בגיל 12. המאמן שלי וובה זייקמן, מגדולי השוערים שהיו כאן, משך אותי לשער. בהתחלה עוד שילבתי עם ג'ודו עד שהתחלתי לשחק בנבחרות ישראל וזה היה כרוך בהרבה אימונים"

למה כדוריד: "בחרתי לבסוף בכדוריד בגלל החברתיות, הקבוצתיות והמשחק עצמו שמשך אותי. מי שנמצא בכדוריד יודע שקשה להפסיק עם זה. משחק עם המון אמוציות דרכן התחברתי"

הפועל ראשון: "בית. לב. משפחה. אני מהדור הישן שעבורו קבוצה זה בית שלא מחליפים. למעט חצי עונה בה לא בדיוק היתה כאן קבוצה ושיחקתי קצת בחולון, תמיד אני בהפועל ראשון"

ההשפעה הגדולה: "אני מה שאני בזכות וובה זייקמן. סגנון העמידה שלי בשער זה ממנו עד כדי כך שגם ודים וליישו (אף הוא מגדולי שוערי הפועל ראשלצ והנבחרת נ.ש.) אמר עלי 'זה וובה. לא יעזור'. הרבה מהתנועות שלי הן של וובה"

הרגע הגדול: "הזכייה בגביע לפני 13 שנים היתה רגע גדול אבל גם העונה עשינו דברים מדהימים. יש כאן שילוב של צעירות וזרות מנוסות יותר ומנוסות פחות עם שחקניות ישראליות מנוסות, שלא תמיד זה התחבר מושלם אבל עבדנו קשה. עם הזמן הפכתי להיות מהכי קטנה בקבוצה לזאת שהצעירות באות לקבל עצה ממנה"

סוד ההצלחה העונה: "הרבה דחיפה מההנהלה לגיבוש חברתי. יש כאן בנות מגיל 15 עד 27 ויש אותי. היו הרבה שיחות, והגדולות מכוונות את הקטנות. אם זו מנהלת הקבוצה ליעד הר לב ואם זה עידו פלח שהצטרף במהלך העונה כעווזר מאמן של ג'וני. כולן הבינו שרק כקבוצה נצליח"

הניצחון על מכבי ראשלצ בגמר הגביע האחרון: "דרבי בראשון זה כיף גם בלי קשר לגביע. היתה התרגשות ולחץ לפני המשחק אז ניסינו למתן אותם באמצעות אימונים משוחררים יותר. ברגע האמת יש שוב לחץ והתרגשות, אין מה לעשות, אבל השאלה היא איך אתה מנתב את זה, והבנות ידעו להגיע כמו שצריך למשחק"

דאבל: "זה הכיוון. מעולם לא זכיתי בדאבל אבל זו סידרה והכל יכול לקרות. אולי שוב דרבי. אני מתרכזת במשחק הראשון. זו עונה בה אנחנו הולכות על כל התארים והראינו לעצמנו שאנחנו מסוגלות וצריך ליישם"

מחוץ לכדוריד: "עוזרת קב"טית בחברת החשמל, שזו עבודת משמרות כולל שבתות וחגים, בת זוג ושני ילדים בני 2 ו-5. כיף שהם באים לראות אותי משחקת. זה לא משהו שחשבתי בעבר שיקרה אי פעם, אבל להרים את הילד שלך יחד עם גביע המדינה זה כיף גדול"

באופק: "עדיין לא יודעת מה יהיה בעונה הבאה. לפעמים הגוף כבר אומר 'מספיק' אבל המשחק הזה בדם ומשהו בך רוצה להמשיך עוד ועוד. עברתי שני ניתוחי כתפיים בעבר והראש אמר לגוף להמשיך. קשה לעזוב את הענף הזה"

מוטו לפני שריקת הפתיחה: "לא משנה מה יהיה, העיקר שנישאר יחד כקבוצה"