ספורטאית השבוע של הפועל: נעמה ברנשטיין

(קרדיט: http://facebook.com/Maxim.Dupliy.1)
(קרדיט: http://facebook.com/Maxim.Dupliy.1)
(קרדיט: http://facebook.com/Maxim.Dupliy.1)
(קרדיט: http://facebook.com/Maxim.Dupliy.1)
(גלעד תדהר)
(גלעד תדהר)
קופצת המוט מהפועל אורן השרון הרשימה בצ'כיה עם שיא ישראלי חדש, 4.35 מטר, תוצאה שמהווה צעד קדימה של האתלטיקה הישראלית הנשית אל עבר הסטנדרטים של הרמה הבינלאומית והתחרויות החשובות בעולם

14.2.2021
 
גיל: 28

מאמן: קוסטה סמיונוב

מועדון: הפועל אורן השרון

התחלה: "מגיל 4 וחצי אני בהתעמלות, בהפועל תל אביב, עד גיל 16"

ארוע השיא כמתעמלת: הופעה באליפות אירופה 2009

המעבר לאתלטיקה: "אלכס אברבוך והמאמנת שלו באותם ימים הציעו לי לנסות קפיצה במוט לאחר שראו אותי באולם ההתעמלות בהדר יוסף וקלטו שהנתונים שלי מתאימים יותר לקפיצה במוט מאשר להתעמלות מכשירים בה עסקתי. הנתונים הפיזיים שלי, בכך שאני גבוהה יותר מהמתעמלת הממוצעת, וחזקה יותר, מתאימים יותר למוט וקצת בעייתיים בהתעמלות. באותה תקופה באמת כבר היה לי קושי בהתעמלות וחשתי שהגעתי למיצוי. הרגשתי שלא אוכל לממש בהתעמלות את הפוטנציאל האמיתי שלי אז התייצבתי באיצטדיון האתלטיקה".

התחלה חדשה: "בשנים הראשונות התמודדתי עם פציעות. עברתי שלושה ניתוחים בקרסול, שזה אומר, המון הפסקות בפעילות"

הזינוק: "רק כשהגעתי לפולין בשנת 2015 והשתקעתי שם, התחלתי באמת בקריירה. אמנם זכיתי לפני כן באליפות ישראל לבוגרות אבל הענף עוד לא היה מפותח בישראל בקרב הנשים. הוכתרתי כאלופת ישראל עם גובה 3.20 מטר, שזה כלום לעומת המצב כיום בארץ כשיש הרבה צעירות מוכשרות שקובעות תוצאות נאות לגילן. והרגשתי שאני לא מצליחה להתקדם אבל ידעתי שיש בי יותר"

שנתיים בפולין: "כמו שאנשים נוסעים ללמוד בקולג' או לטייל אחרי צבא, כך הגעתי לגדאנסק שבפולין כדי להתקדם במדינה שהיא בעלת מוניטין במקצוע המוט, אל מאמן מקומי שהסכים לקבל אותי, ואכן שם התקדמתי"

תחרות השיא החדש: "מאז 2020 לא השתתפתי בתחרות גדולה עם מתחרות ברמה שלי או מעליי. התחרות בשבוע שעבר באוסטרבה נתנה לי מוטיבציה, נתנה לי להבין שאני במקום הנכון, והרימה אותי כלפי מעלה תרתי משמע"

המוטו לפני תחרות: "ליהנות. לפעמים אנחנו שוכחים ליהנות ולהוקיר תודה על שניתנה לנו ההזדמנות לעשות את מה שאנחנו אוהבים ולהיות טובים בזה"

מחוץ לספורט: לומדת הנדסה, תעשייה וניהול באוניברסיטה הפתוחה

באופק: "קצת קשה לתכנן תחרויות בגלל הקורונה אבל אני פשוט מכוונת הכי גבוה. לעלות בדרג העולמי. הקריטריון האולימפי עוד רחוק כרגע אבל לעולם אל תאמר לעולם לא. אני לא אוהבת לדבר על מספרים אלא פשוט רוצה לקפוץ הכי גבוה שאני יכולה. הזמן יגיד את שלו"