ספורטאית השבוע של הפועל: מעיין שמש

Dragan sinozic
Dragan sinozic
Dragan sinozic
Dragan sinozic
Dragan sinozic
Dragan sinozic
Dragan sinozic
Dragan sinozic
Dragan sinozic
Dragan sinozic
שייטת הפועל תל אביב סיימה רביעית באליפות אירופה (16-) לסירות אופטימיסט בסלובניה ופספסה הזדמנות להיאבק על מדליה רק בגלל שהתפשטות הקורונה החריפה בסלובניה והשלטונות הפסיקו את התחרות לפני שלב הגמר. המטרה: פריז 2024

 31.10.2020

שם: מעיין שמש

ענף: סירת מפרש מדגם אופטימיסט - דגם העתודה לדגמים האולימפיים

גיל: 15

מועדון: הפועל תל אביב

מאמן: שגיא טריפמן

התחלה: "אבא, זהר שמש, שט על הסירה האולימפית 470 והתחלתי לשוט בגיל 6 כשהכיר לי את התחום. לא אהבתי את זה ממש בהתחלה ועשיתי את זה יותר בשבילו. אבל, ברגע שהבנתי איך עושים את זה טוב והתרגלתי לים כבר אי אפשר היה להוציא אותי מהמים"

הצלחה: "כבר בתחרויות הראשונות הייתי בין הראשונות וחלמתי להיות מקצוענית. אבא השקיע בי המון ולקח אותי גם לתחרויות בחו"ל. עבדתי קשה על מהירות השיוט והצלחתי גם שם"

הישגי שיא: מקום 5 באליפות העולם 2018, מקום 4 באליפות אירופה 2020

החמצה: "אליפות אירופה שנערכה בסלובניה בשבוע שעבר הסתיימה לפני שהחלו שיוטי הגמר וכשאני מדורגת רביעית. ביום הראשון של הגמר לא נשבה רוח וביום השני החליטו לסיים את התחרות בגלל עלייה בהתפשטות נגיף הקורונה. סיימתי רביעית מבלי שהיה לי בכלל צ'אנס להתחרות אפילו פעם אחת ראש בראש מול שלוש השייטות שדורגו לפני, מה שהיה אמור לקרות בשיוטי הגמר"

באופק: "מסיימת את גיל האופטימיסט ועוברת למפרשית הזוגית 420, ועל כן מחפשת איש צוות. אני הגאית. אוהבת להיות אחראית על ההגה ולנווט. באופטימיסט אתה לומד להיות לבד והאמת היא שאני מרגישה טוב על ההגה"

המטרה: "המשחקים האולימפיים. פריז 2024 זו המטרה. אגב הייתי אמורה לעבור כבר השנה ל-420 אבל לא רציתי לסיים גיל נוער ללא זכייה באליפות העולם באופטימיסט אבל האליפות בוטלה בגלל הקורונה. עדיין, אני מרוצה מההישגים שלי עד היום"

מה הספורט נתן לך: "השייט חיזק אותי כאדם. למדתי להתמודד מול קשיים, להעריך אנשים, להסתדר עצמאית בחו"ל ללא ההורים. למדתי המון על החיים"

אימונים: "חוץ מהשייט אני עוברת כל שבוע חמישה אימוני כושר, שלושה אימוני כח ושני אימונים אירוביים. אני אוהבת גם לרוץ כתחביב. זה מרגיע אותי ומסדר את המחשבות"

מחוץ לספורט: תלמידת כיתה י במגמת ימאות של בית הספר התיכון במעגן מיכאל, חוף כרמל. תושבת בית חנניה

מוטו לפני זינוק לתחרות: "אני אומרת לעצמי 'מעיין, אני מוכנה גם להפסיד אבל רק אם אני יודעת שנתתי 100% מעצמי'. המשפט הזה מרגיע אותי"