ספורטאית השבוע של הפועל: ליאור דרוק מהפועל כפר סבא

הקיבוצניקית והמדריכה בתנועת השומר הצעיר ניצחה ברומא את אלופת אירופה המקומית בסיוף עד גיל 18 בדרך למדליית הכסף של תחרות סבב הרומח העולמי, וזכתה במדליית הזהב של מרתון הסיוף בפריז עם 25 קרבות ללא הפסד

 גיל: 17

מגורים: קיבוץ יקום

מאמנים: תומר אור, אליעזר אדירים

התחלה: "בגיל 10 ראיתי סצינת סיוף קצרה בסרט "אבא מתארס" בין שתי הדמויות הראשיות וזה נראה לי מגניב. ביקשתי מאמא לברר על חוג סיוף והגעתי להפועל כפר סבא. עד אז לא התמדתי באף חוג. ניסיתי כדורסל, טניס, התעמלות ורכיבת סוסים, הייתי תמיד מאוד תחרותית והישגית אבל רק הסיוף תפס אותי ממש"

סוד המשיכה: "התחברתי לאווירה המשפחתית במועדון, למאמנים, לכך שחוגגים ביחד את החגים ממש כמו משפחה, וכמובן גם למשחק החרבות שאהבתי, לאדרנלין שבקרב עצמו, ולהרגשה בסיום קרב בו את מנצחת. הסיוף הוא ספורט עם הרבה אסטרטגיה ואת חייבת למצוא במהירות פתרונות מול היריב"

ההתקדמות: "כבר בהתחלה אמרו שיש לי מבמנה גוף שמתאים לדגם הרומח. הרגשתי שאני משתפרת יחסית לכך שהתחלתי בגיל מאוחר ומנצחת בנות שהתחילו לסייף לפניי. צברתי ביטחון"

הפריצה: מדליית ארד בתחרות הסבב העולמי עד גיל 18 בסלובקיה, מדליית כסף בתחרות הסבב ברומא תוך כדי ניצחון על אלופת אירופה המקומית, מקום 1 במרתון הסיוף של פריז הכולל יומיים של תחרויות שם סייפה ב-25 קרבות בהם ניצחה בכולם, ללא הפסד.

נגינת "התקוה" בפריז: "רגע מרגש מאוד זו גם היתה הפעם הראשונה בה המאמן שלי תומר אור חווה כמאמן זכייה בזהב בינלאומי וההרגשה היתה מדהימה"

באופק: אליפות אירופה עד גיל 18 בעוד שבועיים בקרואטיה, אליפות העולם באפריל באמריקה. "אני תמיד חולמת על מדליה והשנה זה מרגיש קרוב מתמיד. באופק הרחוק אולימפיאדת פריז 2024"

מחוץ לסיוף: תלמידת כיתה יא בתיכון חוף השרון במגמת אמנות חזותית ומדריכה בתנועת השומר הצעיר

המוטו לפני עלייה לקרב: "לא להרגיש אנדר-דוג. לבוא עם ביטחון עצמי ולשלוט במסלול"