ספורטאית השבוע של הפועל: דר מנקרמן

( גלעד קוולרצ'יק)
( גלעד קוולרצ'יק)
(אלכס גולדנשטיין)
(אלכס גולדנשטיין)
(אלכס גולדנשטיין)
(אלכס גולדנשטיין)
(אלכס גולדנשטיין)
(אלכס גולדנשטיין)
(אלכס גולדנשטיין)
(אלכס גולדנשטיין)
מצטיינת גמר כדורמים הנשים בו הפועל יקנעם ניצחה את הפועל עמק הירדן היא כישרון מסומן כבר כמה שנים במיוחד לאחר שהיתה כבר סגנית מלכת שערי אליפות אירופה (-17) כקדטית. הבת של גולשת הסקי מיפן ושחקן הרוגבי מהגליל מפגינה לא רק כישרון אלא גם אמביציה ענקית ומסמנת את המטרות הבאות: אולימפיאדה, קולג' אמריקאי וליגה אירופית בכירה. "אנחנו נהיה באולימפיאדה הרבה לפני שכולם חושבים שנגיע לשם" היא מצהירה. והכל התחיל פשוט כי בכדורמים לא מזיעים ועל כן העדיפה אותו על פני ענפים אחרים

27.1.2022

שם: דר מנקרמן

גיל: 18

מועדון: הפועל יקנעם

מאמן: מילוש ברדיץ ביקנעם, שונית סטרוגו בנבחרת ישראל הצעירה

התחלה: "אמא מיפן, שם היא היתה אלופת המחוז בסקי שלג ולא הגיעה אל משחקי החורף האולימפיים בגלל פציעה. אבא מקיבוץ מעיין ברוך, שיחק רוגבי והוקי קרח. גדלתי בקיבוץ שמיר שם כמעט כל הילדים עוברים מתישהו דרך החוג במועדון הכדורמים המקומי ואני פשוט נשארתי שם מאז גיל 8"

המשיכה: "לאחר שניסיתי ריקוד, טניס וכדורסל נתפסתי על הכדורמים כי במים לא צריך להזיע. גם העדפתי את הקבוצתיות על פני הספורט האישי"

התפנית: "קבוצת הבנות של שמיר נסגרה לפני שבע שנים, אז שונית סטרוגו, מאמנת הפועל יקנעם ונבחרת הנערות הלאומית, הציעה לי לבוא ליקנעם, שהיא קבוצת צמרת"

ההתמדה: "כיום אני כבר נוהגת אז קצת הוקל להורים שלי אבל בכל השנים הללו הם הסיעו אותי כמעט יומיום משמיר ליקנעם או למכון ווינגייט. הם תומכים בי הרבה יותר מתמיכה רגילה של הורים. זה בראש סדר העדיפויות שלהם, אולי כי בין היתר גם הם היו ספורטאים"

רגע השיא: סגנית מלכת השערים באליפות אירופה (-17) עם 6 שערים בניצחון על גרמניה, שהעלה את ישראל אל רבע הגמר לראשונה בתולדות הענף במפעל זה. "היתה לנו מטרה לעשות היסטוריה במשחק הזה, והרצון של כל הקבוצה גרם לי להתעלות"

משחק מפתח: "באליפות העולם (20-) שהתקיימה בישראל הפסדנו בהפרש 2 שערים בלבד מול האלופה המכהנת עד אז, רוסיה, בקרב על הפיינל 4. היה משחק מלא באדרנלין ממנו למדתי הרבה. המשחק הזה הוכיח שאנחנו מתקרבות לטופ העולמי"

באופק: "מוקדמות אולימפיאדה ואליפות אירופה בחודשים הקרובים. לדעתי יש לנו סיכוי להעפיל כבר אל המשחקים האולימפיים של פריז 2024. אנחנו נהיה שם הרבה לפני שכולם חושבים שנגיע לאולימפיאדה"

החלום: "לשחק בקולג' באמריקה ובליגה בכירה באירופה"

הזכייה השביעית בגביע המדינה, השלישית ברציפות ליקנעם, השבוע: "זה לא קורה כל יום אז תמיד מרגש מחדש לנצח בגמר ולזכות בגביע. זה נותן המון מוטיבציה להמשך. אנחנו האלופות ואני מקווה מאוד שאנחנו בדרך לדאבל"

המועדון: "הפועל יקנעם זה לא מועדון גדול אבל הוא כמו משפחה. אני גם מאמנת את הילדים ואוהבת לתת להם את כל מה שיש לי להציע. ההורים שותפים וכולם מחוברים מאוד"

תפקיד: "משחקת לרוב בכנף ימין אבל אני אול-אראונד. תלוי בקבוצה. בגלל שאני צעירה נותנים לי להתנסות בכל העמדות"

מחוץ לכדורמים: "מגמת ביולוגיה ימית וניהול עסקי בכיתה יב, תיכון חוף השרון בשפיים. מאמנת ילדים ביקנעם. הכדורמים ממלא אותי לגמרי"

המוטו לפני משחק: "להתחיל חזק ואז להגביר"