ספורטאית השבוע של הפועל: גל צוקרמן

(מורן אריאל)
(מורן אריאל)
(יהונתן נויברט)
(יהונתן נויברט)
(ארז אליהו)
(ארז אליהו)
(מורן אריאל)
(מורן אריאל)
אלופת העולם (19-) הטרייה בדגם הקייט פויל האולימפי היא גולשת הרוח מהפועל שדות ים שכבר פרשה משייט ורק בשנה שעברה גילתה את הגלשן החדש כשניסתה בשביל הכיף במהלך חופשה דגם קייט רגיל, ועדיין, סירבה להזמנה למחנה אימון בקייט פויל. "זה נראה לי משעמם. ראיתי רק זקנים עושים את זה אז מה לי ולזה? בכל זאת באתי למחנה הנבחרת, עליתי על הפויל וזה היה וואו. מטורף. ומאז זה החיים שלי". השבוע באליפות העולם היא ניצחה בכל 18 השיוטים והיא מכריזה על החלום: "מדליה אולימפית בפריז 2024".

23.12.2021

גיל: 18

מאמן: שחף אמיר

מועדון: הפועל שדות ים

התחלה: נולדה בקיבוץ שדות ים להורים ושייטים אולימפיים במפרשית ה-470, שני קדמי ואלי צוקרמן. "אני בים מאז שאני זוכרת את עצמי. בכיתה ד נרשמתי לחוג סירות אופטימיסט והייתי הראשונה שהקיפה את המצוף מהצד הנכון. בהמשך זכיתי באליפות ישראל"

המשבר: "השתתפתי באליפות אירופה לאופטימיסט ולא השגתי תוצאה טובה. עברתי למפרשית ה-420 ואמנם זכיתי באליפות ישראל לנערות, לבוגרות ולזוגות מעורבים, אבל לא הצלחתי בתחרויות הבינלאומיות ופרשתי מהשייט. גם חיי החברה שלי נפגעו מהשייט אז חשבתי פשוט לשחרר קצת והפסקתי להתחרות".

הקאמבק: "במהלך חופשה ביוון לפני כשנה וחצי למדתי לגלוש בקייט סתם בשביל הכיף. כשחזרתי, מאמן הנבחרת שחף אמיר אמר לי 'בואי למחנה אימון בקייט פויל האולימפי' שזה דגם אותו לא ניסיתי בחיים עד אז. אמרתי לו שזה נראה לי משעמם. ראיתי רק זקנים עושים את זה אז מה לי ולזה? בכל זאת באתי למחנה בקריית ים, עליתי על הפויל וזה היה וואו. מטורף. ומאז זה החיים שלי. לא יכולה לנסות אפילו משהו אחר. נכנסתי לזה ברצינות והחלטתי להמשיך"

הפריצה: "מקום חמישי באליפות העולם (19-) הקודמת ואז הגיע הזהב באליפות האחרונה בעומאן. "עשינו עבודה קשה באימונים בארץ. שחף משקיע את כל כולו בזה. לא תכננתי לנצח. אולי מכסימום מקומות 4-3"

הזכייה: ניצחה בכל 18 שיוטי אליפות העולם בעומאן. "פשוט התחברו לי דברים ורואים את התוצאות של העבודה הקשה. עד השיוט ה-15 לא קלטתי בכלל שאני עומדת לנצח. נשארתי בפוקוס"

הפודיום: "היה מדהים לעמוד שם עם דגל ישראל על החולצה. אין לנו ממש יחסים עם עומאן ורק כמה שעות לפני הטיסה לשם קיבלנו אישור להמריא אז לא היה דגל ישראל ולא היו המנונים בכלל בטקסים אם כי הם מאוד נחמדים אלינו. היתה הרגשה מטורפת על הפודיום"

החלום: "מדליה אולימפית בפריז 2024. זה לא מוקדם מדי. נראה לי בול".

על הדגם החדש: "גולש במהירות מטורפת. יש כאלה שהגיעו איתו עד 78 קמש. הוא שקט, אין שפריצים של מים כי הוא עף מעל הים וגם כשאין רוח חזקה אנחנו חולפים במהירות ליד הסירות שתקועות במים"

ההורים השייטים: "הם רגישים למה שאני עושה או צריכה ומבינים אותי אם אני לא מדברת איתם או עם אף אחד תוך כדי תחרות"

מחוץ לשייט: "מתגייסת בקרוב במעמד של ספורטאית מצטיינת. "עסוקה כל כולי בשייט. לטייל בעולם ולגלוש, אין יותר טוב מזה"

לפני הזינוק:"לרוב שרה לעצמי שירים. תלוי ביום"