ספורטאית השבוע של הפועל: גלית דבש

קפטנית הפועל כפר סבא, תשעה חודשים אחרי לידת בתה, התעלתה בדקות האחרונות של המערכה החמישית בגמר גביע המדינה כדורעף נשים מול הדאבליסטית ומוליכת הטבלה מכבי חיפה כדי להניף את הגביע אחרי 4 שנים. "המועדון תמך בי בתקופת ההיריון וחופשת הלידה, והרוויח. כך צריכים לנהוג כל המועדונים, ולא, נאבד שחקניות. תראו בשחקנית בהריון חלק מהקבוצה והיא תחזיר לכם. לכן גם מאוד רציתי את התואר הזה"

13.02.19
גיל: 33.

מאמן: חן הימלפרב.

התחלה: גיל 11 בחוג של זהר בר נצר במכבי תל אביב. "באתי לנסות ואהבתי. הקבוצה התפרקה ומאז נדדתי בהרבה קבוצות אבל כבר שנה תשיעית בהפועל כפר סבא".

היבול האישי בקבוצות השונות:
7 אליפויות, 6 גביעים.

על רגעי ההתעלות בגמר: "בניגוד לשלוש השנים האחרונות בהן הגענו למעמד ולא הצגנו הופעה טובה, הגענו הפעם עם מחשבה שבאנו רק כדי לנצח ולא רק כדי לקבל טפיחה על השכם. רצינו ונתנו הכל".

דאבל? "יהיה פי 3 קשה לקחת אליפות מול חיפה מאשר לקחת גביע מולן מה גם שהן ירצו נקמה. נצטרך לעבוד קשה וחזק יותר עד אז. זו המטרה, דאבל".

היסטוריה באירופה: הפועל כפר סבא היא הקבוצה הישראלית הראשונה שהעפילה לרבע גמר גביע האתגר. ביום חמישי הגומלין בכפר סבא לאחר הפסד 3-0 בצרפת מול וולרו לה קנה. "אני מזמינה את הקהל למלא את אולם איינשטיין ולעזור לנו לעשות עוד היסטוריה. גם לא האמינו שננצח בגמר הגביע אבל הכדור עגול. חגיגה ביציעים תעזור לנו".

מחוץ לכדורעף: אמא, נשואה לשחקן קבוצת הגברים של המועדון, סבה דבש, לומדת כלכלה וניהול באוניברסיטה הפתוחה.

אמהות: "שלושה חודשים אחרי הלידה חזרתי לשחק ואני מאוד שמחה היום, גאה בעצמי. עשיתי 200 אחוז כדי לחזור הכי מהר שאפשר ולהוכיח למועדון ולכולם כי היה שווה להם לדאוג לי, כולל תמיכה כספית, כשאני בהריון. הפועל כפר סבא הרוויחו שחקנית ישראלית ואין הרבה שחקניות כיום בישראל. לכן חשוב לי שלא אהיה היחידה ושכל המועדונים ינהגו כך כי אחרת שחקניות יפרשו. תראו בשחקנית בהריון חלק מהקבוצה והיא תחזיר לכם. לכן גם מאוד רציתי את התואר הזה".