ספורטאית השבוע של הפועל: אולגה טסצ'יאב

(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
(קרדיט: גיל סימקוביץ)
כשהיא רק בת 17, שברה הקלעית מהמועדון הצנוע בהפועל גבעת נשר שלוש פעמים תוך חודש את שיא ישראל לירי ברובה אוויר. הכל התחיל מקיץ אחד משעמם ומכך שהיתה גרועה בג'ודו על פי עדותה, ומהאחים הגדולים הקלעים שנענו לבקשת אמא לקחת אותה פעם למטווח: "כשיריתי את הכדור הראשון היתה לי תחושה של אדרנלין ופחד וזה משך אותי". כעבור שנתיים הוכתרה כאלופת ישראל קדטיות ועכשיו היא רוצה להסתער על הפודיום של אליפות אירופה ועל הכרטיס לאולימפיאדת פריז 2024

 11.1.2022

גיל: 18

מועדון: הפועל גבעת נשר

מאמן: וובה פיבנר

התחלה: "נולדתי בנשר ואני גרה חמש דקות הליכה מהמטווח בשכונת גבעת נשר. כילדה הלכתי תחילה לחוגי נגינה וג'ודו אבל הייתי גרועה בג'ודו. קיץ 2014, אני בת 10 ומשועממת בבית, אמא אומרת לאחי שייקח אותי למטווח שם גם האח הבכור שלנו מתאמן בקליעה, והשאר היסטוריה"

משיכה: "יש משהו מיוחד בכך שאתה ילד קטן ויכול לירות ברובה ולעסוק בזה באופן ספורטיבי. בהתחלה לא ידעתי מה זה בכלל רובה אוויר. כשיריתי את הכדור הראשון היתה לי תחושה של אדרנלין ופחד, וזה משך אותי"

התקדמות: "לקח לי זמן להבין שאני טובה. התחרתי רק נגד אחי בדרך כלל והוא היה מוצלח יותר עד שהתגייס ונשארתי לבד. פתאום היתה אופציה לטוס לתחרות בחו"ל, נסעתי והבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות בעתיד ושעלי לקחת את הדבר הזה ברצינות"

הפריצה: "כעבור שנתיים מאז שיריתי לראשונה, זכיתי באליפות ישראל לקדטיות (18-)"

הישגי השיא: שיא ישראל ברובה אוויר נשים אותו שברה שלוש פעמים תוך חודש אחד בשנת 2021 והעמידה אותו על 630.8 נקודות כולל שיא לגמר 249.8 נקודות. על מחזיקת השיא הקודם והחברה לנבחרת, טל אנגלר מהפועל מעברות, היא אומרת: "היא מודל לחיקוי עבורי וכמו אחות בנבחרת". כמו כן דורגה 13 באליפות אירופה לנערות (21-) ומקום 7 קבוצתי יחד עם נבחרת ישראל, וזכתה במדליית כסף בתחרות בינלאומית בפולין

באופק: מתחרה בשבוע הקרוב בתחרויות סבב הגראנפרי בסלובניה ובקרואטיה, ובהמשך החורף באליפות אירופה בנורווגיה. "הסגרים וההגבלות של מגיפת הקורונה עצרו את השלב שלי בצבירת ניסיון בינלאומי והגיע הזמן להשלים את החסר. המטרה היא פודיום בתחרויות הקרובות וגם באליפות אירופה לנערות"

החלום: "בקיץ מתחילות תחרויות הקווטה לאולימפיאדת פריז 2024, וזו המטרה העיקרית שלי בשלוש השנים הבאות, להגיע לפריז. אני מאמינה שעם הרבה רצון והרבה השקעה זה אפשרי. זו השאיפה שלי והמטרה שסימנתי לעצמי. אני חושבת שאני מסוגלת לכך. יש בי הרבה תשוקה להגיע אל המשחקים האולימפיים"

מחוץ לקליעה: תלמידת מגמת מדעי המחשב וערבית בתיכון מקיף נשר, משתתפת בתכנית עמיתי ברונפמן הכוללת עשרים תלמידים מרחבי הארץ, ומטרתה לחקור את הזהות היהודית והישראלית בישראל, כולל סמינר להכרת יהדות אמריקה שיתקיים שם בעוד כשלושה חודשים ואליו תטוס. "גם לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות זה חלק מהזהות שלי". רוצה להיות בעתיד מורה למקרא או ספרות. "עוד לא סגורה לגמרי, אבל משהו הומני זה בטוח"

מוטו לפני תחרות:"שרה לעצמי שיר כלשהו במחשבות. אומרת לעצמי שאני לא יורה נגד מישהי אלא זו את נגד עצמך במטרה לשבור את השיא של עצמך"

על המועדון בו אביה אלכסנדר מכהן בתפקיד יור: "הפועל גבעת נשר זה הבית השני שלי לכל דבר. זה לא לבוא רק להתאמן אלא זו משפחה אחת ענקית של אוהבי הספורט וזה מה שמחזיק אותך שם וגורם לך להישאר. נוצרות חברויות טובות ויש המון תמיכה ואהבה. זהו מקום קטן עם הרבה חום"